EAS

 • oliver
  Postitati 8 years tagasi

  Nende väitel on interneti ettevõtlus seotud äärmiselt suure riskiga ja edukaid projekte on vähe ette näidata. Ma ei tahaks tegelikult üldistada, aga see oli ühe naiskonsultandi arvamus lihtsalt.
  Suvel lasi Peep ka selle oma Faceboogi lehelt läbi. Mitte, et ma tahan vana asja uuesti esile tõsta, aga saab ju bürokraatia alla ka nüüd teema :).

 • Toomas
  Postitati 8 years tagasi

  See vastab tõele, et ettevõtlust internetis peetakse väga suure riskiga teemaks. Olen minagi läbinud alustava ettevõtte starditoetuse ja saanud keeldumise osaliseks.

  Mõned põhjendused, mis keeldumises välja toodi ( tegemist on e-kursustega, mis oleks olnud täiendav sissetulek füüsilistele toodetele/teenustele)

  Taotlus sisaldas peamiselt riistvara ja tarkvara, millega sisu luua (video ja pilditöötlus jne)

  *Ei ole jätkusuutlik.
  *Inimesed vajavad arvutit ja printerit, mis kahandab huviliste arvu. See oli kõige lapsikum väide, mida EAS võiks üldse suust välja öelda.
  *Suureks riskiks peeti ka seda, et olen taotluse hetkel ametlikult teisel töökohal. Ideaalis oleks siis töötu kõige kvalifitseeritum taotleja:)
  *E-kursuste tõlkimine erinevatesse keeltesse ja turundamine vastavalt sihtriigile tundus neile päris võimatu. Seega eksport ka null.
  *Tõesta peensusteni, milleks täpselt riistvara ja tarkvara kasutad. Tegin ära, kuid see osutus konsultandile ilmselt keeruliseks.

  Mis muljed kokkuvõttes jäid:

  Kui enne taotlust on väga palju ise tehtud ( progemine, turundamine, sihtrühma analüüs ja toote/teenuse vajadus) siis see ei ole mingi argument. EAS-ile meeldiks pigem see, kui kõik teenused oleks sisseostetud. Isiklik panus ei ole nagu miski.

  Jäi mulje, et kui ettevõte miljoneid ei teeni, siis see ei ole jätkusuutlik.

  Eks e-teemad EAS-ile on tänaseni veel keerulised. Seda oli väga hästi tunda nendest küsimustest, mis vestlusel küsiti. Samas saan aru ka, et sealsed konsultandid peavad olema kord farmerid kord tarkvara analüütikud.

 • Indrek E.
  Postitati 8 years tagasi

  Aga kohvikud ja autodega tegelevad ettevõtted on kasumlikud ja jätkusuutlikud. Teheke autoremont koos kohvikuga!

 • Steve
  Postitati 8 years tagasi

  "*Inimesed vajavad arvutit ja printerit, mis kahandab huviliste arvu." Tuju läks kohe heaks nii head vastuargumenti lugedes :)

 • Toomas
  Postitati 8 years tagasi

  @Indrek E - see vastab tõele, et pagariäri, autoremont, jms. lihtsamad ja klassikalisemad ideed on hindajate silmis jätkusuutlikumad.

  @Steve - Lugesin isegi seda mitu korda ja ei suutnud ära imestada, kuidas täiskasvanud inimesed saavad sellist jama kirjutada. See oli ka kõige lapsikum väide kogu keeldumises.

  Tervet keeldumist analüüsides jäi ka kohati mulje, et taotlust ei ole põhjalikult loetud ja väideti selliseid asju, mis olid projektis sees.

  Õnneks ei olnud see projekt eluliselt nii oluline, et peaks hirmsasti kurvastama ja pettuma, kuid suhtumist ja sealset taset näitas see küll. Lihtsalt EAS-i abiga oli lootus asi kiiremini tehniliselt tööle saada ja kõrgema kvaliteediga.

  Kaks head väidet/küsimust tuli veel meelde.

  1. Targa näoga küsiti, millises serveris kodulehte majutan? ( ilmselt oli väga oluline )
  2. ...see interneti teema vajab ju meeletut interneti kiirust... Mis on kulukas minule ja inimestele, kes teenust kasutavad. See käis kokku sellega, et e-teenuse kasutamisel on inimesel vaja muretseda ju arvuti, printer ja püsiühendus:)

  Ainuke hea kogemus oli see, et projekti esitamise e-keskkond on EAS-il väga hea tasemel. Esitamine elektrooniliselt sujus probleemideta. Mugav kasutada ja suht loogiline. Hea sõna saab lisada ka vastamiskiirusele, mis oli vist esitamise hetkest 2 nädalat.

 • Ihv
  Postitati 8 years tagasi

  Loe ja imesta :)

 • Himmex
  Postitati 8 years tagasi

  Mulle on ka selline mulje jäänud, et "maalähedased" ettevõtmised
  on justkui eelisseisus. Vahepeal tuli juba mõte valetama minna.
  Näiteks töötukassa 4474 EUR starditoetuse tegevuste läbi viimiseks
  on aega 6 kuud. Seega kirjuta äriplaan juuksurisalongi peale, aga
  poole aastaga käivita see mis on sinu tegelik kirg :)

Vasta

Postitamiseks pead sisse logima.