Kui sa veel ei ole ettevõtlusega alustanud, siis mis sind tagasi hoiab?

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Kui sa tahaks alustada ettevõtlusega, aga mingil põhjusel pole veel seda sammu ette võtnud, siis mis need põhjused on?

  Räägiks neist põhjustest ja vaataks, et kuidas nendest koos üle saada.

 • Rasmus
  Postitati 8 years tagasi

  Hirm raamatupidamise, maksude jms ees. (Keegi viitsib, siis võib julgustada, kui kerge see tegelikult on)

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Siin ei ole midagi keerulist, pead vaid natuke süvenema.

  Aga tee seda, mida teevad 96% ettevõtjatest: ostavad sisse. Sa ei peagi teadma kõike kõigest. Ebameeldivad ja tundmatud asjad hangi kellegi teise käest, siis saad oma tugevustele keskenduda.

  Raamatupidaja otsimisel uuri, et kas maksukonsultatsioonid jne on prii ehk ilma lisatasuta, sellest on suur abi.

  Raamatupidamisfirmadest puudu ei ole.

 • Gitta
  Postitati 8 years tagasi

  Tuleb leida raamatupidaja, kes iga kell sulle ka nõu annab, kuidas midagi vormistada jne. Mõistliku hinnaga raamatupidaja, kes ka Sinu küsimustele vastata oskab, peaks leidma kindlasti (ka hinnad on täiesti mõistlikud, st võimalik leida täiesti ok hinnaga täiesti ok raamatupidaja). Ise ostan ka selle teenuse sisse. Kui ma peaks veel raamatupidamise ja kõikide nende keeruliste reeglitega jändama, siis muuks aega ei jääkski :)

 • Ihv
  Postitati 8 years tagasi

  Suurim probleem on kapitali ja originaalse idee puudumises. Tuli küll seadusemuudatus, millega kaotati ettevõtte algkapitali nõue, aga siiski on vaja mingisugust algkapitali, millega projekt käima lükata. Kapitaliga seondub ka originaalse idee puudumine, leian et tõenäosus õnnestuda on palju suurem "lilla lehma" sarnase ideega kui mingisuguse copy-catiga. Lillat-lehma mul paraku ei ole.
  Lisaks ei jätku statsionaaris magistriõpingute kõrvalthetkel piisavalt aega, et ettevõtlusega täie pühendumisega tegeleda.

 • Laurip
  Postitati 8 years tagasi

  Gitta, mis see "mõistlik hind" ühe mikroettevõtte jaoks võiks tähendada? Kasvõi umbkaudne suurusjärk? Ma püüan praktiliselt nulleelarvega hoogu sisse saada:)

 • Toomas
  Postitati 8 years tagasi

  Minu kogemus kõige raskemast hetkest oli üleminek stabiilselt palgatöölt isiklikule riskile.
  Pakun, et pere ja kohustuste kõrvalt on see ilmselt paljudele üsna suur otsus ja vastutus.

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Väide, et on vaja kapitali, ei pea enamasti paika ja on pigem psühholoogiline hirm. Mis kapitali sul vaja on? Milleks? Millele sa seda kulutaks?

  Kui sa just oma vabrikut ei taha avada, siis puudub selleks igasugune vajadus. Töökoja sisustuse saab stardikapitali eest soetada, intellektuaalse äri jaoks (kus töötad peaga, mitte masinaga), pole raha vaja.

  http://internetmarketing.ee/millist-kapitali-on-vaja-ettevotte-loomiseks/
  http://internetmarketing.ee/ettevotluse-alustamise-6-kasku/

  Toomas:
  Palgatööst ettevõtlusesse hüpe ei pea toimuma üleöö. Kui sa aga praegu töö kõrvalt seda tegema ei hakka, siis ei tule iial seda momenti ja alati on kehv aeg üle tulemiseks. Hakka töö kõrvalt pihta ja vaikselt ehita üles oma eraäri. Iga asi võtab aega nagunii.

 • Toomas
  Postitati 8 years tagasi

  Peep.
  Jutt väga õige. Hetkel olengi nii palgatööl, kui ka enda tegemises. Alustasin umbes aasta tagasi ja siiani areneb vaikselt edasi.

  Mul oli see hirm ja teadmatus enne sinu blogi lugemist:) Enam mitte.

  Töö kõrvalt tegemise suur miinus on ainult see, et enamasti jääb 2-3 tundi päevas sellega tegelemiseks ja need kipuvad ka öö tundidesse libisema.

  Kahel toolil istumine maandab küll riskid, kuid venitab käivitumise üsna pikaks.

 • Porval
  Postitati 8 years tagasi

  Nõustun igati Peebuga, et vaja on kasutada mõistust, mitte suurt hunnikut raha, et asjad püsti saada. Eriti kehtib see interneti kohta. Kirjutasin sellel teemal kunagi ühe lühikese artikli http://www.in.ee/blog_item.php?bid=431

  Tuleb osata kastist välja mõelda, kaasata teisi inimesi ja luua hulgaliselt win-win olukordi kõigile. Kui sa ei oska progreda, siis võta progreja ja paku osalust. Mina pole veel täna selles osas mitte ühtegi "Ei-d" saanud. Sama disainerite, turundajate jt. Räägi algusest peale, et alati on risk, et mitte midagi ei tule, et nad teaksid, millega ennast seovad. Ettevõtlus on juba kord selline, et ega enne ei tea kui testid.

  "Kunagi hiljem on aega olla mõistlik ja ettevaatlik. Praegu aga – lase käia!" Pam Brown
 • Sander
  Postitati 8 years tagasi

  Riik on ettevõtte loomise nii odavaks teinud, kui võimalik. Seda ma sain ise aru selle aasta alguses, et mind hoiab tagasi mingi muu asi, kui raha, kuna 186'e euro leidmine pole minu jaoks mingi probleem.

 • Himmex
  Postitati 8 years tagasi

  Umbes aasta eest hoidis mind tagasi kõikvõimalike hirmude komplekt.
  Nüüd, kus olen Peebu blogi otsast lõpuni läbi lugenud pluss veel lisaks
  mujalt materjale ning mõningaid "eneseabi" raamatuid, saan aru, et aasta
  eest ei takistanud mind tegelikult mitte miski. Kõik võimalused olid olemas.
  See aasta, mille ma veetsin õhtuti televiisori ees vabandusi otsides ja
  alustamist soodsamatele aegadele edasi lükates ning mis juhtumisi oli ka
  n.ö. "masu" aasta on mind tänaseks viinud äärmiselt keerulisse majanduslikku
  olukorda. Täna, kus olen jõudnud veendumusele, et miski enam ei takista hoiab
  mind veel tagasi kopsakas "negatiivne stardikapital". Tuleb alustada n.ö
  "miinus miljonist" ja see on muutnud vähimadki elementaarsed toimingud
  ülikeerulisteks.

 • Gitta
  Postitati 8 years tagasi

  Laurip, raamatupidajatel on internetis mitmeid foorumeid, kõige parema ülevaate hindadest saad ehk seal küsides. Googelda: raamatupidamine, raamatupidaja.
  Omalt poolt võin öelda seda, et kui sa käibemaksukohuslane pole (alguses sa tõenäoliselt niikuinii pole), siis ei pea sa iga kuu raamatupidamist tegema. Alusta ettevõtlusega kohe, hoia kõik arved alles ja kui on vähe tehinguid, siis võid raamatupidamist lasta teha alles kolme kuu pärast. Kui nõu või konsuldatsiooni sel alal vajad, siis püüa leida mõni tuttav või tuttava tuttav, kes asja jagab ja lihtsalt küsi :) Või siis kasuta foorumeid, kus raamatupidajad koos käivad. Kui ostad teenuse sisse, ei pea sul endal mingit raamatupidamisprogrammi olema ega midagi.
  lhv, Peep just oma blogi eelviimases postis räägib ju, et alusta selle üle mõtlemisega, mis sind tõeliselt huvitab ja paelub :)

 • Trauks
  Postitati 8 years tagasi

  Hei, Soovin luua internetipõhist toetavat auto avarii kahjukäsitlus keskonda. Registreerisin domeeni kahjukasitlus.ee . Lugenud võimalikud internetiturundus.ee tasuta koolitused läbi. Testisin neti keskonnas sõna kahjukäsitlus. annam juba t...eist nädalat tulemuseks 18-19 päringut. Saan aru , et sellega siis justkui pole mõtet tegeleda?

  Samas olen alaga üle 22a. tegelenud ja sooviks asjale uue lehe põõrata. Klient ei peaks jooksma kindlustus...töökoda. Klient leiab meie kontakti internetist ja täidab kahjuavalduse või sõidame kohale ja teeme kõik kliendi eest.

 • Rene Poljakov
  Postitati 8 years tagasi

  Keelebarjäär on suurim takistus.

  http://www.kaalustalla.ee
  http://www.trenn24.com
  http://www.treeningvarustus.com (Gasp ja Better Bodies kvaliteetsed trenniriided)
 • Deep
  Postitati 8 years tagasi

  Mul on firma juba 4 aastat aga seisab pmast riiulis, kuna raamatupidamine ajab aju sõlme. Ei taha püsikulu raamatupidamisteenuse näol tekitada ka, kuna affiliate business'i sissetulek on sageli kõikuv.

  Kui ostate raamatupidamisteenust sisse, siis võiksite siin teemas ära tuua, kui palju maksate...ehk veenab see mind kiireid samme astuma ;)

 • Rene Poljakov
  Postitati 8 years tagasi

  Mis raamatupidamist sul esialgu ikka teha vaja on?
  Kui on seisev firma, siis oled pidanud majandusaasta aruande nagunii iga aasta tegema.
  Esialgu ei pea sa mitte midagi muud tegema peale selle, et arved paned ühte kausta. Niiakaua, kui sa ei maksa palka kellegile (ka endale) või ei ole käibemaksu kohuslane (vajalik üle 250 000 kroonise käibe korral) ei pea sa isegi igakuiseid deklaratsioone tegema.
  Ehk siis võid julgelt tegutsema hakata 0 kuluga raamatupidamisele, va iga_aastane majandusaasta aruanne, mis maksab kroonides 500-2000.

 • Rassija
  Postitati 8 years tagasi

  Minul näiteks inimeste kaasamine, kellegi raha kaasamine. Ise jagan küll raamatupidamisest, orienteerun piisavalt ka seaduse rägastikes ja samas avastasin hiljuti meeldivalt, et mu ümber olevad inimesed aksepteerivad mu arvamust ja lausa küsivad nõu kuidas mingites situatsioonides käituda.
  Teiseks takistavaks teguriks on õige suhtlusringkonna puudumine, kellele teenust edukalt müüa, näiteks ehitusvaldkond reeglina on juba selline, tuttav soovitab tuttavale jne. Kuid olles tavaline ehitustööline, ei teki nii lihtsalt sulle tutvusringkonda inimesi kellel oleks raha sind palgata. samas olen ikkagi püüdnud töö kõrvalt müüdavat ehitusteenust teha nii, et "nui neljaks" aga kvaliteet peab saama minu kaubamärgiks. Äriideid on mul paar tükki veel aga nendeks ma pean arenema ja on kapitali vaja ja need ei ole lilla lehma tüüpi ärid vaid kellegilt teiselt turuosa äravõtmine.

 • Ranto
  Postitati 8 years tagasi

  Hei,

  Tegelen ise raamatupidamisteenuste osutamisega ja nõustamisega juba 4 aastat ning ettevõtlust pidurdada raamatupidamise pärast on minu jaoks esmakordne uudis. Raamatupidaskulu saab tekkida kui on käivet ja kui ettevõte seisab riiulis siis see ei tekita ja käivet ning ei saa tekkida ka kulu! Kui ettevõte käive on kõikuv ja raamatupidaja töömaht kõikuv soovitan kasutada dokumendimahu arvestust pole dokumente pole ka kulu! Lisan siia ka natuke lugemist ja konsultatsioonid skype, telefoni ning kohapeal on kõigile tasuta!

  Lugemist: http://fac.ee/et/blogi/105-raamatupidamisteenuse-sisseostmine-kellele-ja-millal

  Tervitades!
  Ranto
  http://www.fac.ee

 • Indrek
  Postitati 7 years tagasi

  Ütleks nii, et teistele huvitavaid ideid väljamõelda on palju lihtsam kui neid endale mõelda. Enda puhul olen liiga kriitiline, ei sobi üks, ei sobi teine, tulemuseks on seisak. Nüüd ma olen võtnud nõuks teha kasvõi halvasti, aga ikkagi asi ära teha. Jutt on näiteks oma ettevõtluse reklaamimisest. Kindlasti ma kunagi naeran enda üle.

 • Gerr
  Postitati 7 years tagasi

  Tere!

  Ei saa mitte vaiki olla. Ettevõte kuuendat aastat ja tean, mida tunnevad kõik, kelle loomingulisuse ja tegutsemistahte tepab hirm kuivade ja okseleajavate numbrite ja majandusaasta aruande ees. Põdesin seda hirmu paar aastat, samuti kaevusin raamatupidamisse mõeldes, et sellest peab jagu saama. See frustreeris, kuid ei takistanud mu ettevõtmist.

  Soovitan see kohe usaldada spetsialistile. Teenusepakkujaid on tõesti palju. Kui sa kohe ei ole käibemaksukohuslane, siis võid raamatupidamise lausa terveks aastaks või min. käibesummani, mis vajal. et mitte KM kohuslane olla, edasi lükata. Ja teegi seda. Peaasi, et oskad müügiarveid (minu lemmik raamatupidamistoiming :) koostada). Löö müügiarved ritta ja teise ritta kõik kulud, mida teed, siis on ülevaade. Ja hoia ka paberid alles. Ja mine raamatupidaja juurde siis kui pead KM kohuslaseks hakkama. Las ta õpetab sulle kuidas KM deklarit saata (kui töötajaid on, siis TSD deklarit samuti) Siis pead uue aasta alguses paberid raamatupidaja juurde minema ja ongi kogu raamatupidamine. Seda ei ole üldse palju, muidugi, kui sai plaani raamatupidamisteenuseid pakkuvat ettevõtet rajada:)

  Üks hea uudis veel, esimese tegevusaasta järel ei pea ka majandusaasta aruannet 31 juuniks esitama, vaid saab veel pool aastat pikendust. Seega sul on 2 a. aega end jalule aidata enne kui pead raamatupidamisteenust tarbima hakkama. Ära sellepärast küll jäta midagi tegemata.

Vasta

Postitamiseks pead sisse logima.