Küsimus veebilehel olevate linkide kohta

 • Indrek
  Postitati 8 years tagasi

  Osadel lehtedel on pealingid nagu lingid ikka: Avaleht, tehtud tööd, kontakt jne jne. Aga osadel lehtedel on hästi palju selliseid dubleerivaid linke. Kui avalehel on näiteks juttu mingist uuest tehtud tööst, siis kohe on all uusti link: "vaata ka teisi tehtuid töid". Samas on lehe ülaosas juba suurelt kirjas Tehtud tööd ja need mõlemad lingid on nagu samad. Või mõnel lehel on kolm blokki ehk kolm pakkumist, all on kolm nuppu võta ühendust ja kõigil on üks ja seesama e-mail seal.

  Kas see pidev linkide dubleerimine on lehel kasulik või pigem kahjulik. Äkki külastaja satub segadusse kui on linkide rägastik mis viib lõpuks ühte kohta välja.

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Ilma konkreetset näidet nägemata ei saa midagi öelda.

  Dubleerimine iseenesest ei ole halb, aga kõike tuleb teha mõõdukalt.

 • Tanel
  Postitati 8 years tagasi

  Tihti on linkide dubleerimisel see lihtne põhjus, et kui külastajas tekib huvi konkreetse teema vastu, siis on tal kiire võimalus selle kohta täpsemalt uurida, leida kiirelt kontaktid ja lisa küsida vms.

  Linki kusagilt eemalt otsima minna ei ole kasutajale loomulik, pigem kaob siis juba huvi.

 • Indrek
  Postitati 8 years tagasi

  Selge. Üldiselt hakkasin oma lehte nutitelefonile söödavamaks ehitama. Muidu on ka leht kenasti ja ilusti olemas, aga 1:1 on mugavam jälgida kui pidevalt suurendada ja vähendada. Eks telefonides ongi tulevik.

  Kuna tegelen vaikselt ka e-poodidega, siis mõtted liiguvad sinna, et oleks mugav nutikast oste teha.

Vasta

Postitamiseks pead sisse logima.