online kursus videona või tekstina

 • matu
  Postitati 8 years tagasi

  On plaanis teha üks tasuta minikursus. Esialgu mõtlesin, et teen videokursusena (7 videot), aga siis hakkasin mõtlema, et kuna on plaanis teha sellest kursusest ka nö täisversioon, siis tuleks videote maht tohutult suur. Tööd ja vaeva palju, samuti on soov see kursus edaspidi ka inglise keelseks teha. Sellisel juhul peaks kõik videod uuesti tegema (siin võib saada takistuseks ka minu inglise keele oskus). Tekstil põhineva kursuse saaks lihtsalt ära tõlkida.
  Milliseid kogemusi teil on? Kas eelistatakse videokursusi või tekstil põhinevaid kursusi? Kumba varianti ise eelistate? Või hoopis mingisugust kombinatsiooni videost ja tekstist? Teemaks on eneseareng ja motivatsioon.

 • Annes Org
  Postitati 8 years tagasi

  Mina soovitaks kombinatsiooni. Natukene rohkem tööd küll, aga kasutaja saab ise valida, et kas loeb või vaatab videot, sest nagu olen aru saanud, siis mõnele meeldib lugeda ja mõnele vaadata.
  Minule näiteks meeldib pigem vaadata.

  http://www.heiolenannes.org - internetiturunduse strateegiad ja online kampaaniad
 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Töö ja vaev ei tohiks olla argumendiks.. küsi pigem endalt, et mis oleks vingem?

  Videol on igal juhul palju eeliseid - üks neist on nt see, et video kaudu tekib inimestel sinuga oluliselt parem suhe kui läbi teksti. Nad näevad, et sa oled päriselt ka olemas.

  Ma isiklikult arvan, et läbi video on ka parem motiveerida, aga see oleneb ka kõnelejast.

  Kui sa ei taha täisvideot teha, siis tee kombinatsioon. Igas teemas nt mõni minut sissejuhatust v pöördumist videos ja siis muu tekstis.

 • Porval
  Postitati 8 years tagasi

  Motivatsiooni teemadel kindlasti video. Viskad mõnusalt lebosse, klikid "play" ja naudid.

  "Kunagi hiljem on aega olla mõistlik ja ettevaatlik. Praegu aga – lase käia!" Pam Brown
 • Porval
  Postitati 8 years tagasi

  Motivatsiooni teemadel kindlasti video. Viskad mõnusalt lebosse, klikid "play" ja naudid.

 • ylari
  Postitati 8 years tagasi

  Ma julgeks arvata, et see oleneb paljuski ka sellest, et millises niššis tegev oled, aga üldjuhul omistatakse videole automaatselt kõrgem väärtus kui e-raamatule või audiole.

  Samas, näiteks kui interneti marketingi vallas on video juba vana tegija ja täiesti loomulik, siis seal võib uudne ja teistsugune lähenemine hoopis kasuks tulla, sest videot peetakse täiesti tavaliseks. Mina näeks alternatiivina videole, audiot (taaskord oleneb niššist), seda esiteks sellepärast, et audio kursust on kergem kokku panna ning teine pluss on see, et sa ei pea olema kogu aeg arvuti taga. Audiot saad kuulata autos, sporti tehes, arvutist jne.

  Võid ju näiteks teha nii, et e-raamat + audio (raamatu põhjal) + mõned videod.

  Video puhul eeliseks see, et on kergem usaldust võita ja suhtlus on vahetu, aga samas pead olema enesekindel ja professionaalne. Ise pead teadma ja tunnetama, kas video on sinu jaoks või mitte. Võta kindlasti arvesse seda, et kui video ei ole professionaalne, siis on väga lihtne veel tärkamata kliendisuhe kohe alguses ära rikkuda.

  Kui su video koosneb slaididest ja sa ise seal tegev ei ole, siis muidugi asi kergem.

  Ma isklikult arvan (teadmata millega sa tegeled), et sellised kursused, kus inimene lihtsalt räägib ja midagi olulist näidata ei ole, võivad sama hästi olla audio formaadis. Selleks, et inimesele pilt ette tuleks, kes sa oled ja millega tegeled, võib ju kasutada nö. intro videot, ülejäänud kursus aga võib olla audio. See on minu isklik arvamus.

  Ülari

 • matu
  Postitati 8 years tagasi

  Hea mõte, Ülari. Kuna videos ma ju põhimõtteliselt muud ei näita kui ise ennast, ainult mõned märksõnad paneks ekraanile, siis on audio formaat täitsa mõeldav. Arvatavasti kombineeringi video ja audio kuidagi kokku.

  Kas kellelegi on kuskil silma jäänud mõned nõuanded kuidas selliseid salvestusi teha? Kuidas peaks rääkima, millele tähelepanu pöörama ja võib-olla isegi mõned hääleharjutused vmt.

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Screencasts - Camtasia studio (või analoogne asi) + Powerpoint üheskoos.

Vasta

Postitamiseks pead sisse logima.