wordpress permalinks

 • matu
  Postitati 8 years tagasi

  Kas on mingisugust vahet SEO mõttes?

  http://www.domeen.ee/blogipostituse-pealkiri
  vs
  http://www.domeen.ee/2011/01/blogipostituse-pealkiri

  Wordpress ise ütleb nii: Starting Permalinks with %postname% is strongly not recommended for performance reasons..

  Ise pole mingit erinevust märganud ja Peep kasutab ka ainult %postname%.

 • Raido
  Postitati 8 years tagasi

  Oleneb.

  See on üks üsna suur dilemma. Nimelt SEO mõttes oleks /%postname%/ kasulikum. Esiteks, mida varem on märksõna URL-i struktuuris, seda kasulikum vastava otsingu mõttes ning iga järgnevas kataloogis asumine muudad selle omakorda järjest nõrgemaks. Ühesõnaga:

  domeen.ee/märksõna-tekst-tekst/ on „märksõna“ Google’i silmis tugevam kui domeen.ee/tekst-tekst-märksõna/ ja seal on „märksõna“ omakorda tugevam kui domeen.ee/2011/01/märksõna-tekst-tekst/ versioonis.

  Omakorda kuupäevad võivad alla kiskuda CTR-i (click through rate), sest näiteks /2010/11/ viitab viie aasta pärast, et tegemist on küllaltki vana informatsiooniga ja informatsiooni otsijad vaatavad SERP-ides (otsingutulemuste lehtedel) URL-e, keskmiselt küll ainult nii 15%.

  Mis puutub aga „Starting Permalinks with %postname% is strongly not recommended for performance reasons..„ siis siin ongi dilemma. Wordpressi loeb URL-ides samamoodi lehti ja blogi postitustitusi ehk numbrid esimeses kategoorias aitavad Wordpressil vajaliku informatsiooni suurema arvuga lehtedel üles leida isegi kuni 10 korda kiiremini, mis mõjutab jälle lehe allalaadimise kiirust, mis on jälle üks tõusev faktor Google'i algoritmist. Selleks siis Wordpress soovitab /%post_id%/%postname%/ või kuupäeva varianti. Google jälle eelistab /%postname%/ või /%category%/%postname%/. Ühesõnaga ei ole olemas õiget vastust, kõik oleneb sinu enda lehest ja eesmärkidest.

  Mõni Wordpressi spetsialist ehk oskab ka öelda, kas mingid muutused on tulemas või juba kohal, et antud olukorda parandada? Mina isiklikuks valiks alla 1000 leheliste lehtede puhul kindlasti /%postname%/ või /%category%/%postname%/ variandi.

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Kui sul on kiire veebimajutus, kasutusel erinevad cache või muud kiirendavad pluginad (W3 Total Cache), siis see kiiruse vahe on liiga väike, et mingit vahet tunda.

 • matu
  Postitati 8 years tagasi

  Tänud selgituste eest.

  Kui mul on soov /%year%/%monthnum%/%postname%/ variandilt üle minna /%postname%/ variandile, siis vanad lingid (näiteks FBs või mõnes foorumis või kusiganes) enam ei tööta. Kas on mingi variant, et lingid kujul http://www.domeen.ee/2011/01/leht suunaksid nüüd http://www.domeen.ee/leht aadressile?

 • Peep
  Postitati 8 years tagasi

  Põhimõtteliselt saaksid luua suunamise igale sellisele lingile .htaccessis teatud tingimuste kirjutamisel, aga kui neid sissetulevaid linke pole veel eriti palju, siis see on poogen.

  Kui see on sulle tähtis, siis vaata nt siin manuali

  http://www.website-development-training.com/301/

 • Raido
  Postitati 8 years tagasi

  Ma kunagi olen midagi sarnast üritanud ja kasutasin "post redirect..." nimelist pluginit vms. Kui sul palju sissetulevaid linke ei ole, siis on küll mõistlikum ehk .htaccessis lahendust kasutada. Google Webmaster Toolsi kasutada? Võta sealt sissetulevate linkide nimekiri ette ja saad kiiresti .htaccessis kõik korda.

  Lihtsalt teadmiseks, et isegi 301 redirect kaotab lingimahla, seega kui on mõni väga väärtuslik sissetulev link, siis ürita ehk selle lehe omanikuga kontakteeruda ja link nn uuendada. Väärtuslikest linkidest tuleb viimast võtta.

 • Carl
  Postitati 8 years tagasi

  @Raido: performance kadu /%postname%/ puhul tuleb puhtalt relatsiooniliste andmebaaside ülesehitusest ja mingit muutust selle koha pealt ei tohiks küll toimuda. Selleks, et sinu soovitud postituse sisu kuvataks, siis küsitakse URL-i järgi andmebaasist selle ID ja ID järgi küsitakse selle postituse sisu. Probleem tekib siis, kui sul on tabelis postitusi palju, mis tõttu server ei saa päringu hüpata kohe ID juurde ja küsida sisu vaid ta peab terve tabeli läbi kammima, et leida teatud URL-iga postitus.

  Tavaliste blogide ja pisikeste kodulehtede puhul ei ole /%postname%/ probleem. Probleem tekibki, kui sul on andmebaasis sadu või tuhandeid postitusi.

Vasta

Postitamiseks pead sisse logima.