Kas saad siit blogist head ja kasulikku materjali? See pole veel midagi.
Blogis sisalduv on jäämäe tipp võrreldes teadmistega, mida saaksid minu internetiturunduse e-kursusest. Sealt saad teada kuidas
- alustada oma internetäri kiiresti ja targalt
- teada mida inimesed tahavad ning kuidas luua oma toode, millele on garanteeritud ostjaskond
- tuua oma veebilehele sadu ja tuhandeid ostjaid - tasuta!
- muutuda oma potentsiaalsete klientide jaoks usaldusväärseimaks nõuandjaks ning seeläbi tõsta müüki lakke
- automatiseerida väga paljud äriprotsessid ja teenida raha ka siis kui magad
- kasutada müügipsühholoogiat oma tulemuste mitmekordistamiseks
... ja palju muud: üle 15h õppevideosid ja 100+ lk internetiturunduse õpetusi. End korduvalt tõestanud internetiturunduse strateegiad ja taktikad on vaid paari hiireklõpsu kaugusel. Vaata kohe järgi.
Viimased 5 postitust
» Eliitlaager 2013» Kuidas müüa välisturgudele läbi blogiturunduse
» 1-2-3 juhend oma äri püsti panemiseks
» Kuidas lüüa läbi USA, UK ja teistel ingliskeelsetel turgudel
» Pakun tööd front-end arendajale
Täpselt minu mõtted paar aastat tagasi kui sai karjääriredelilt maha astutud ning oma äriga alustatud :) Lisaksin juurde veel ühe punkti,milles partneritega kokku leppisime – äri millega alustad, selle vastu peab sul olema “passion”! Nt me leidsime, et autopesula avamine pole meie äri, kuigi see võiks raha sisse tuua… seega tuleb ikka leida midagi, mis sind inspireerib, mitte teha asju ainult raha pärast – muidu oled samas rattas tagasi, kust maha astusid…
Minu meelest on inimesi suures laastus kahte tüüpi:
1. need, kes ei uuri tausta, ei loe ühtegi materjali/raamatut ja hüppavad pea ees sisse ning hakkavad tegutsema
2. need, kes loevad iga ettejuhtuvat uudistoodet ja ootavad iga päev veelgi paremat infot/meetodit selle kohta, mida nad teha plaanivad
Parim variant on ilmselt nende kahe vahel paikneda. Ma isiklikult kaldun sellesse teise kategooriasse liialt, kuid üritan end parandada.
Olen avastanud, et ka mina ei tunne end veel kindlalt, kuigi jagan hästi nii mõndagi valdkonda. Iga päev leian enda jaoks vabandusi, miks midagi mitte alustada ning samas ka uut ja harivat lugemist, mis on kasulikud, kuid tegelikkuses pärsivad mul äri ajamist. Kas äkki sina, Peep, oskaksid mulle nõu anda, kuidas sellisest pidevast infokogumisehullusest lahti saada ning reaalselt midagi ära teha? Loomulikult ootan ka teiste arvamusi. Eelkirjutal tundub sama komistuskivi olevat ning kindlasti on meiesuguseid veelgi.
Ma loen ilmselgelt liiga palju raamatuid ja blogisid – siin midagi uut küll polnud :) (7. punkt on minu patt seega).
Mina just kaldun sageli pea ees äridesse hüppama. Aga see on hea, sest siis saab sellest esmasest hirmust üle ja juba nö. eriliste ujumisoskustega sügavas vees olles õpid ikka jube kiirelt ujuma. ;)
UJU VÕI VAJU PÕHJA! :D
Peep, olen enne ka Su siinmainitud catpert saidile sattunud ja mõelnud, et kas ta siis ikka niipaljukest toodab, et tasub lasta tiksuda ja mitte päris maha võtta? Aktiivset arendust vmt. vist küll ei toimu?
5. punkti juurde lisaksin soovituse lüüa kaasa erinevates arengukeskkondades (AIESEC, JCI, Rotary), et oma kontaktvõrgustikku laiendada ja teistelt õppida. Eriti oluline on see siis kui eelistad tegutseda väikeettevõtjana.
Parafraseerides Keith Ferrazzit, hakkasin oma kohalikus kojas korraldama organisatsioonikaaslaste ja huvilistega iganädalaseid lõunaid, mille hüüdlause on:”ära kunagi söö üksinda teisipäeval”. Paari esimese kokkusaamise põhjal julgustan sellist laadi lühilõunaid ka oma tutvusringkonnas teha.
9. punkti täpsustus – alustamisel tasub investeerida tunde selleks, et “aiapidajaid paremini tundma õppida” ning seejärel neile skaleeritava mudeliga väärtust pakkuda.
Nagu vanameister Jim Rohn ütles: “You don’t get paid for the hour. You get paid for the value you bring to the hour.”
Aitäh kõigile huvitavate ja heade vastuste eest.
Tõepoolest, ilma kireta ei tee midagi – ma olen 100% nõus. Pole mõtet elu raisata tehes midagi, mis ei endale absoluutselt huvitav.
Networkimise jaoks organisatsioonidega liitumine on tõepoolest väga hea mõte. Väga suur osa minu aktiivsest tutvusringkonnast on läbi mingite organisatsioonide tekkinud.
@ain Catperti ülalpidamisele ekstra raha ei kulu, las tiksub. Adsense toodab mingi $30 kuus ka :) Arendust pole toimunud väga kaua.
Mis puudutab küsimust, et kuidas saada igavese õppimise tsüklist välja, siis ma arvan, et esimene samm on teadvustamine. Tuleb teadvustada, et ilma tegudeta pole need teadmised väärt midagi ja tõeline õppimine tuleb läbi tegutsemise.
Pidev õppimine on meeletult hea ja ma ise teen seda ka iga päev, aga ei ole asendust tegutsemisele.
Peep, natuke veel ja siis on ehk aeg hakata oma kogutud mõtteteri avaldama ka kogutud teostena.
Maa peal pole midagi uut peale meie kogemuse – suhestumise hetke konteksti. Ja see teebki iga elatud eluhetke huvitavaks.
Ja kui sa leiad elust eest raske hetke, on nutikas natuke seejuures mõtelda, kuidas sa tahad oma elu elada.
Randoga ses suhtes päri, et raha ei tee õnnelikuks, ka raha kogus mitte. Õnnelikuks teeb see, kui saad teha seda, mida tahad. Mõne jaoks on see isegi laenu maksmine, sest sellega on teeninud oma esimese rikkuse, makstes “in total” vähe võrreldes sellega, mida teenis.
1:1 asju ei ole olemas. Ja igaüks on oma õnne sepp – seda ise enda jaoks defineerides ja tunnetades ja tehes.
Igatahes pane edasi! Vahest päris hea lugemine…
Mul on üks kommentaar reklaamimüümise pointist.
Ma ei arva, et on asju, mida sa teha ei saa. Oluline on leida oma koht ja õige ajastus.
Kui Eesti on suhteliselt üleküllastunud veebiriik, siis on globaalselt veel nii palju võimalusi, kus läbi lüüa.
Minu riigiks näiteks kujunes Egiptus. Kuna konkurents on lihtsalt nii väike või pms olematu, siis oli lihtne turule tuua veebilehekülg ühe riigi oluliseima kuurorti kohta ja hõivata turul esimene koht. Ja reklaamijaid ja kasumit jätkub.
Praegu laieneme Hurghadast teistesse linnadesse. Mh Sharm El Sheikh, Marsa Alam ja teised arenevad piirkonnad.
Tuleb vaid leida see auk turul ja mõelda globaalselt.
Minu meelest võib vabalt olla edukas veebiäri üks eestlaste nokiaid!
Kõik punktid on väga head väljaarvatud 8. ehk ela alla oma võimaluste. See on soovitus, mis ei motiveeri rohkem tegutsema. Üle oma võimete elamine ei ole loll kui seda teha õigesti. Elades alla oma võimaluste, hoides kokku selle arvelt, mida tegelikult sooviks tekib kaotaja mentaliteet, a la “ma ei saa seda endale lubada”, “see on liiga kallis” jne. Üle oma võimete elades, tekivad küsimused “kuidas ma seda endale lubada saan”, “mida peaksin tegema, et selle kalli asja osta jne. Ehk sa hakkad otsima lahendusi, mitte ei peitu vabanduste taha. Ma ei saa mitte nõustuda soovitusega “pane iga kuu raha kõrvale”. Elus pole olemas mingeid turvapatju, see pisku mis kõrvale paned ei aita sind kõrgelt kukkumise puhul nagunii, nii et ära tekita endale võltskindlustunnet. Parem investeeri see raha kohe teadmistesse või kogemustesse, mis annavad sulle rohkem kogemusi, rohkem teadmisi erinevate asjade edukaks tegemiseks
Lugesin hommikul postituse läbi ja sain mõnusa uue “motivatsiooni laksu”- vähemalt enda siht tundub õige olevat.
Vaatasin üle ka eelnevad kommentaarid ja jälle mõtteid juures, eriti võimas tundub Hanna Egiptuse äri.
kõik väga lahedad mõtted, tuletavad aasta alguses põhimõtted jälle meelde :)
Jah, mulle meedib punkt 7. Ma ise otsisin hõbekuuli väga pikalt, kuni sain aru, et hõbekuuli ei ole olemas. Ning jah, paljuski tänu Peebu internetikursusele.
Kaido
http://www.sisekosmos.ee/zentee
Mida aga teha siis kui turul(enda teada)pole konkurente ja pole ka teavet sellest et üldse kusagil oleks loodud midagi sellist nagu minul plaanis?
Robby!
Peebu kursuses oli peatükk selle kohta – üks kahest, kas see on geniaalsuse tipp või ei ole võimalik sellega raha teha. Loodan siiralt, et sinu puhul on esimene variant…
Kaido
http://www.sisekosmos.ee
Tere,
Mis selle peatüki nimi on mida Kaido Robbyle soovitas?
Vahur.
Ma arvan, et “Kuidas valida oma nish ja toode”
Mul hea kolme aastane kogemus internetiportaali käivitamisest.
Kolm aastat tagasi oli mul vaja erinevaid tööriistu-masinaid (kreissaag, halumasin, väike traktor jne). Ei teadnud mis firmad müüvad, kuskohast saan mingeid valikuid (kvaliteet, hinnad…). Küsisin paljude sõprade-tuttavate käest, kas keegi teab mingit sellist portaali, kust põhjalikumat infot tööriistade kohta saaks. Autot otsides teavad kõik kohe auto24 vaadata, aga tööriistade kohta infot???
Selgus, et pole sellist portaali. Mõtlesin, et teen ise.
Enne seda hoidsin arvutitest võimalikult eemale. Ainult hädavajalik – meilid, dokumendid jne. Põhimõtteliselt teadsin sellest alast väga vähe, aga hakkasin lihtsalt tegema ja õppisin päris palju töö käigus nö kogemustest.
Esimene aasta kulus sellele, et otsida programmeerijaid ja saada esimesed valusad õppetunnid valede parteritega koostööst.
Teise aasta keskpaigaks jõudsin niikaugele, et sai portaal avalikuks, aga ei saanud veel päris valmis, kuid juba toimis. Võtsin tööle müügimehed, kes hakkasid potensiaalseid kliente teavitama ainukesest tööriistaportaali olemasolust ja püüdsid müüa kuulutuste pakette ning reklaami (kolm kuud oli alguses kõik tasuta). Tulemuseks avastasin ka, et kõik polegi nii lihtne, et teed portaali ja hakkad teenima, kuigi selle vajalikkuses oled veendunud. Niisiis sai kulutatud ropult raha, aga tagasi ei tahtnud kuidagi tulema hakata.
Kolmanda aasta alguseks olid kõik rahad otsas ja siis avastasin, et see portaal mis oli nagu olemas, aga polnud päris valmis, oli isegi see vähene, mis tehtud, ligadi-logadi. Tuli hakata jälle uusi progejaid otsima, kes teeks kõik nullist uuesti (juba kolmas kord). Lõpuks leidsin ühed noored poisid, kes tegid suht hästi valmis sinnamaani, kuhu vana versiooniga oli jõutud, kuna vana oli spikriks ees (sai teha maha, nagu mustandilt puhtalt ümber kirjutades), aga edasi läks jälle jalgratta leiutamiseks.
Nüüd läheb juba neljas aasta. On olemas asjalik müügimeeskond ja üks progeja, kes tasapisi edasi arendab, aga portaal pole ikka see, mida näha tahaks (valmis kõigest 60% ehk). Samas see toimib ja on kasuks ka. Näiteks on nendele asjadele, mida mul kunagi vaja oli, juba piisav valik olemas ja tuleb veel juurde. Nii et selle funksiooni täidab juba ära, mida ma ise vajasin, aga mõtteid on palju, mis seal veel võiks olla. Külastatavus kasvab – jaanuari esimene nädal oli üle 8000 unikaalse külastaja. Tasapisi tuleb juba midagi sisse ka, aga kõik kulub ka kohe ära. Nii et kasumisse jõuda veel see aasta ei looda (võibolla kahe aasta pärast).
Plaanid on suured saame siin Eestis portaali valmis, läheme kohe edasi ka teistesse riikidesse (lõpuks tahaks selle üle Euroopa igas riigis käivitada). Praegu üritan leida erinevaid partnereid (kellel raha, kellel nõuhau, kellel sidemed), kellega kõike neid suuri plaane ellu viia.
Aga mis on kõige senise hind? 3milj + 3 aastat kogu oma aeg (alguses läksid isegi nädalavahetused ja pooled ööd töötähe all). Pere jaoks olen leidnud liiga vähe aega, sõprade jaoks üldse mitte.
Samas olen roppumoodi õppinud ja mida rohkem vaeva nähtud, seda suurem rõõm on nüüd näha kuidas asjad paremuse poole liiguvad.
Loo mõte ongi see, et sai hüpatud pea ees tundmatusse vette ja tagantjärele oskan öelda, et palju asju oleks saanud rutem ja paremini teha, kui oleks enne osanud kuskilt vajalikku infot rohkem välja kaevata, aga paljusid asju poleks saanudki teistmoodi teada, kui poleks teinud.
Ise olen praegu rahul. Ei kahetse midagi. Tuju on hea. Sihid on silme ees ja trügin muudkui edasi ja ikka suht tundmatutes vetes. Elu on põnev. :)
Ehk on sellest loost ka kellegile abi otsustamisel, kas teha mingit uut portaali või mitte.
Kes ei riski, see …(elab rahulikumalt, ei joo sampust vms valige ise)
Huvitav kontrast, üldise tausta kohta kus enamus ikka loob e-äri ning ootavad head saaki, siis paremal on küsitlus kus on näha kui kehvasti läheb. Aga tunnistan, et pole veel jõudnud sinnamaani Peebu välja reklaamitud koolitustele ja e-kursustele, põhjus on ikka rahas, mis ei saa kuidagi kokku, aga endal on küll paar ideed, mis võiks tõesti olla proovimist väärt, senikaua ootan, millal Peep veel parema koolituse või e-kursuse teeb ;) Aga samas, Peep, sa võiksid teha niinimetatud pisipaketid (e-kursused) mis järkjärgult kasvab. Siis saavad õhema rahakotiga isikud ka ligi, et kui pole korraga välja käia suurt summat. Näide: 1.kursus maksab 350.- ja sisaldab nii ja naa, 2.kursus maksab 350-500.- jätkab edasi esimesest kursusest jne. Nagu liisinguvärk. :D
Hei Kaupo
Mõtlen väiksemamahuliste kursuste peale. Seniks liisingu variant on olemas – maksa krediitkaardiga. Pangale saad tagasi maksta siis milliste osadena tahad.
Milleks maksta kolmandale osapoolele ;) Ei meeldi olla pangaori, kuigi olen. Pigem katsun rahale peremees olla. Jään siis huviga ootama, head nuputamist pisipakettide peale.
“Hakka tegema, lõpeta hõbekuuli otsimine”
Ma lisaks siia, et üldjuhul on nii, et kui inimesel ei ole alustamiseks mittemidagi peale tahte (pangakontol puhub tuul või miinused), siis sellest täiesti piisab. Alati on võimalik näpistada kusagilt aega ja hakata tegelema enese harimisega. PS. Ennast harida saab nii loengutes istudes, raamatuid lugedes, kui reaalses elus katsetades, kogedes. Kuidas kellelegi sobib. Reaalne elu annab muidugi kõige meeldejäävama õppetunni. Raamatutarkusest, räägitakse, et suur osa aja jooksul siiski ununeb, eriti kui seda reaalsusesse rakendanud pole. Tim Ferriss näiteks ei soovita kahte õppe raamatut kunagi korraga (sama aegselt) lugeda, kuna tema arvates on raamatute lugemisel ainult siis mõtet, kui teadmisi kohe ka reaalis kasutada/proovida saad (va muidugi ilukirjandus, millel on sootuks teine eesmärk). Aga enese harimine. Kuidas siis see Sind rikkuseni ja unelmate eluni viib? Ennast harides tõused sa redelil järjest ülespoole ja hakkad ligi tõmbama Sinuga samal pulgal olevaid inimesi. Mida targem oled, seda targemat seltskonda ligi tõmbad. Kui tahad äri teha tipus olevate inimestega, pead oma teadmistega samale tasemele pürgima. Vastasel juhul vaadatatakse Sulle ikka ülevalt alla ja lükatakse viisakalt kõrvale.
Ja ma olen ikka mõelnud ka sellele, et inimesed, kellel on pangakontole kogunenud mingi hulk raha ja nad tahaksid sellega midagi teha, selle väärtust kasvatada näiteks…aga seisavad küsimuse ees, mida teha? küsivad nõu, abi. Et teate, kui inimene ei oska oma rahaga midagi teha, siis on tal kõige targem see raha investeerida enese koolitamisse. Et tulevikus oleks piisavalt teadmisi, mida rahaga teha.
AEG
Ma olen viimasel ajal taas hakanud juurdlema, kumb on olulisem, kas püüda juhtida aega või oma energiat? Üks on nagu suht juhtimatu tegelikult…sa ju ei saa oma tempo järgi kella osuteid liikuma panna…või kui saad…ok, ülejäänud maailm ikka ei tunnista seda. Seega on mõtekam vist õppida juhtima oma energiaid. See on tegelikult väga sügav teema.
Internetiturundus ning -äri on vist üks väheseid valdkondi, kus on võimalik alustada väga vähese algkapitaliga ning just sellepärast tundubki see paljudele ahvatlev. Samuti on infot internetis internetiturunuse kohta väga palju ning väga lihtne on jäädagi otsima seda õiget valemit või “hõbekuuli” nii nagu postituses mainitud. Minul oli just see sama probleem, kuid õnneks sain ma sellest lõpuks aru ning asjad on sellest hetkes ainult paremuse poole liikunud ning seda mitte ainult äriliselt vaid olen muutunud enda suhtes kriitilisemaks ning leidnud enda juures veel palju vigu, mida ma varem ei näinud ja mis ei aita eduka internetiäri loomisel just kuigi palju kaasa. Minu meelest on väga oluline, et oskaksid endale teadvustada mis on sinu tugevamad ning nõrgemad küljed. Keskendu oma tugematale külgedele ning saa üle nõrgematest.