credit_cardKui internetis midagi müüa, siis tuleb valida mingi viis kuidas inimesed (otse veebis) maksta saaksid. Eesti on maailmas omapärane riik, kus erinevalt muust ilmast krediitkaartidega maksmise asemel kasutatakse pangalinki ehk läbi internetipanga maksmist. Eesti kontekstis pole sel viga, aga kui tahaks müüa välismaalastele? Neil ju meie pangakontosid pole.

Selles postituses vaatamegi, et mis annab teha juhul kui tahaks müüa välisturgudele, aga raha tahaks ikka saada oma firma kontole kodumaises pangas.

1. Estcard
Kodumaine lahendus on koodnimega Estcard E-Commerce Payment Gateway, mida pakub Pankade Kaardikeskus. Selle variandi kasutamiseks tuleb teha eraldi leping oma pangaga. Swedbank seab eeltingimuseks 100 000 krooni käibe suurust viimase 6 kuu jooksul, võtab lepingutasu 1000 EEK. Komisjonitasu standardhind on 3.45%, i-makseterminali üüritasu 300 krooni kuus.

SEB võtab liitumistasu 750 krooni, iga tehingu pealt 3% ja kuutasu 150 kr. Lepingu sõlmimiseks on vajalik esitada pangale avaldus ja e-äri lühitutvustus (mida müüte, mis on kauba hinnad, kes on kliendid jne). Analüüsitakse kaupmehe e-äri ja usaldusväärsust.

Selle variandi miinuseks on see, et pead looma eraldi tarkvaralahenduse Estcardi läbi maksete vastuvõtmiseks, kuna ükski maailma ostukorvi/e-kommerts süsteem (v.a. Wosbee) Estcardi ei toeta.

2. PayPal

PayPal on maailmas väga levinud, eriti USAs. Eesti täielik tugi hetkel puudub – st saad selle läbi makseid vastu võtta küll, aga Eesti kontole raha kantida ei saa. Ainus võimalus hetkel on raha tõmmata oma krediitkaardi peale.

PayPaliga liitumine on tasuta, vahelt võetev protsent sõltub müügikäibest. Kuni 2500 eurot kuus käibe juures on see 3.9%+0.30 USD ja 100 000+ euro juures kuus 2.4%+0.30 (ja kõik muud variandid seal vahepeal).

3. AlertPay

AlertPay on nagu PayPal ja toetab ka Eesti panku. Raha saab kenasti oma SEB või Swedbanki kontole. Liitumistasu pole ka neil, vahelt võtavad 5.00 % + 3.95 EEK tehingu pealt. Miinuseks peale suure komisjonitasu on brändi vähene tuntus veel (mõnel maksjal võib tekkida usaldusväärsuse küsimus) ja kasutajamugavus.

Mina ise võtan Eesti puhul krediitkaarte vastu just läbi Alertpay, aga see ei sobi nt suuremale e-poe lahendusele.

4. Rahvusvahelised krediitkaardimaksete protsessijad

Kõige levinumad viisid internetis krediitkaartidega tegeleda on nii, et sa otsid endale mingisuguse Payment Gateway (teenusepakkuja, kes protsessib krediitkaarte, kontrollib nende ehtsust jne kaitstes tundlikke andmeid) ning merchant accounti (nemad võtavad siis raha krediitkaardilt maha ja panevad sulle pangakonto peale), kes seda gatewayd toetab. Vahel on nii gateway kui merchant account sama ettevõte, aga reeglina erinevad. Endale teenusepakkujat valides pead sa pöörduma vaid merchanti poole, nendel on mingi kindel gateway juba olemas, kellega nad töötavad.

Probleem on selles, et lõviosa maailmas Eestit ei toeta (kuna oleme perifeeria, ebausaldusväärne vähearenenud Ida-Euroopa pätiriik) ja Eesti ettevõtetel on valida väheste teenusepakkujate hulgast. See tingib ka selle, et hinnad on kõrged.

Siin on nimekiri teenusepakkujatest, keda saavad kasutada ka Eesti ettevõtted.

Neist esimene on maailmas laialt levinud ja sellele on olemas tugi suuremal osal ostukorvisüsteemidel. Nimekiri pole täielik ja ma kindlasti ootan kõigilt täiendusi! Ehk on ka mõni väga hea teenus olemas, mida ma pole lihtsalt leidnud.

Loodetavasti on ka meil e-riigil tulevikus sama lihtne nagu näiteks ameeriklastel, kus võimalus valida sadade teenusepakkujate poolest ja kasutada neid teenuseid väga odavate hindadega (liitumistasu pole, komisjonitasu oluliselt madalam kui Eestis – 2% lähedal jne).

Ootan kõigi täiendusi headeks lahendusteks Eesti ettevõtjatele ja täiendavate teenusepakkujate mainimist.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin