Tagasi mängu 11.12.2009

kaas_coaching-11-200x300Kui ma hakkasin hakkasin esimest korda äri vastu huvi tundma, alustasin miskipärast kohe juhtimisraamatute lugemisest. Paar aastat hiljem hakkasin ise ka reaalselt tiimide juhtimisega tegelema ning ammutasin teadmisi suhteliselt erinevate liinide esindajatelt nagu näiteks Ken Blanchard, Tom Peters kui ka Margaret Wheatley. Juhtimises kogesin ikka ja jälle, et juhtimine on keeruline kuna tegemist on inimestega.

Läbides ühel perioodil veerandea kriisi, olles pettunud oma töös ja ning otsides oma tõelist kutsumust, hakkasin lugema teistsuguseid selle: Robin Sharma, Paolo Coelho jpt ja ka teaduslikumaid üllitisi nagu “Now Discover Your Strenghts“. Mul tekkis idee, et minust võiks saada life coach, aidata teistel leida oma kutsumust ja võtta ette samme selle elamiseks. Ma vajasin ise kellegi sokrateselikku lähenemist minu suhtes, et mõtleksin välja, mida oma eluga peale hakata ja sestap tundus hea mõte, et pakkuda seda siis vähemalt teistele.

Joonistasin valmis suured plaanid vastava ettevõtte loomiseks… aga ei suutnud kuidagi välja tulla olulisimaga  – vettpidava ärimudeliga. Nii jätsingi selle sinnapaika ja valisin elus teise raja, mille üle olen ka väga õnnelik.

Miks ma sellest räägin?

Lugesin uut eestikeelset raamatut coachingust ja mulle meeldis

Minu kätte sattus hiljuti selline raamat nagu “Tagasi Mängu. Võitma. “, mis on üks väheseid kodumaiseid juhtimisraamatuid. Selle on kirjutanud endine majandusajakirjanik ja tänane juhtide coach Raimo Ülavere. Kui tavaliselt on meie poeletid kaetud Ameerika päritolu autorite juhtimiskirjutistega, mille rakendavus meie põikpäiste ja kinniste eestlaste puhul ei pruugi alati töötada, siis Raimo kirjutab eestlastest.

Mulle just meeldis, et ta räägib läbi konkreetsete juhtumite meie kodumaal, räägib eestlaste juhtimisest ja heidab pilku sellele, et mida teevad meie suurfirmade juhid.

Eelkõige aga mulle meeldis see, et see pole sinu tüüpiline “kuidas olla parem juht” raamat, vaid see on spetsiifilisest lähenemisest ehk coachingust. See on pigem siis inimeste arendusmeetod. Kuidas panna inimesi ise endale seadma eesmärke, ise end motiveerima ja ise end kasvatama? Kuidas saada inimese potentsiaalist maksimumi?

Mis mind natuke häiris oli see, et autor jättis tõlkimata sõnad coach ja coaching, tuues põhjuseks selle, et keegi pole veel neid sõnu meie emakeelde pandud. Mina oleks kasutanud seda võimalust ja ise leiutanud hea sõna – on ju tema selle ala autoriteet Eestis ja kes siis veel võiks emakeelse sõnaga välja tulla kui mitte tema ise.

Ma arvan, et kes iganes tegeleb inimeste juhtimisega, saab siit raamatust mõned head ja kohe rakendatavad mõtted küll. Oma ülemusele või endale jõulukingiks saad selle soetada näiteks siit. Poes leidub ka.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin