Külalispostitus Raimo Ülaverelt, mindsweeper.ee

Olen koolitaja ja coach ning panin kokku tasuta täismahus coachingu e-kursuse. Pärast vaatasin oma kätetööd ja mõtlesin: mida paganat ma ikka tahan sellega öelda?

Ma tean seda, milliseid teadmisi ja oskusi osalejad kursusest saavad – kuidas edukad juhid saaksid veelgi tulemuslikumalt ennast ja teisi juhtida, kuidas aidata teistel inimestel panustada täiega sellesse, mida iganes nad tahavad teha. Ja veel päris mitmesuguseid kohe pärisellu kohandatavaid teadmisi/oskusi. Ent mis on selle kursuse n.ö selgroog, ideeline vundament, millele ta toetub?

Ühel oktoobrikuu õhtul, bussis teel Pärnust Tallinna, tabas mind ei tea kust tulnud mõte: kursuse toetub sügavamale arusaamale, et kellelgi meist ei peaks olema ülemust. Mitte kellelgi.

Ma tõepoolest usun, et ülemuste aeg sellisel moel, nagu me seda seni oleme kogenud, on möödas. Iga inimene on eelkõige iseenda juht ja võimeline ise tegema parima otsuse, mida ja kuidas ta oma töös teeb. Juhi roll on võimaldada tal anda oma parim ning koristada teelt takistused. Seega, juht ei ole ülemus, boss, ta ei ole see, kes teab ja käseb, vaid see, kes võimaldab inimesel teha head tööd. Ning coaching on selleks erakordselt hea töövahend.

Eelkõige tähendab selline mõtteviis muutust hoiakutes. Pole ülemus-alluv suhteid, vaid on partnerid, kes teevad erinevad tööd ning kelle tööd on samas omavahel tihedalt seotud, on ühe väärtuse loomise osad. Ühe partneri töö on teha otsuseid, vastutada oma tegemiste eest ning teha head ning enda jaoks motiveerivat tööd. Ja teise partneri töö peamine lõik on võimaldada tal seda teha, aidates sõnastada sihte, mõelda läbi plaane ning toetades asjade ära tegemist.

Selline arusaam pole midagi enneolematut. Eelmise sajandi üks tuntumaid juhtimismõtlejaid Peter Drucker rääkis juba siis teadmustöötajatest, kes on isepäised tipptegijad, kes vähe hoolivad hierarhiatest ning rohkem eneseteostusest. Töötajat ei ole võimalik omada, tema panust on võimalik ajutiselt rentida, kõlas Druckeri hoiatus.

Täna on see ennustus paljudes organisatsioonides reaalsuseks saamas. Edukad juhid ei vaja hunnikute viisi teadmisi juhtimise teooriatest. Või kolmeks päevaks hea tunde loovaid ja innustavaid motivatsioonilakse, mille mõju lahtub koheselt kui kätte jõuab esmaspäev. Mulle tundub, et juhid vajavad konkreetseid oskusi ja hoiakuid, kuidas inimestel (ja seeläbi ka endal) võimaldada anda parim, milleks nad sel hetkel, selles konkreetses olukorras võimelised on. Kuidas käsitleda oma töötajaid partneritena, oma ala tipptegijatena ning saavutada seeläbi parim tulemus.

Parima tulemuse tegemiseks pole vaja ülemusi. Pole vaja ka alluvaid. Vaja on inimesi, kes on võimelised tegema valikuid, enda tegemiste ja tegemata jätmiste eest vastutama.

Kuidas ennast ja teisi sellele ülemusteta teerajale viia, saad vaadata, kuulata, kogeda, õppida juba coachingu e-kursusest. Täitsa tasuta.


Sportlastel on treenerid. Keegi pole tippsporti jõudnud ilma erinevate treenerite abita. Koolis on õpetajad, ülikoolis professorid. Heades organisatsioonides on mentorid.

Loe edasi →

Viin novembri ja detsembri jooksul läbi ainulaadse coachingprogrammi, mille eesmärk on aidata sul saada enam kliente läbi interneti.

Selle programmi eesmärk on aidata sul turundada senisest paremini, efektiivsemalt ja targemalt. Sina räägid mulle oma ettevõttest ja mina aitan sul viia oma internetiturunduse uuele tasemele. Aitan sul formuleerida strateegiad ja taktikad tuntuse tõstmiseks, külastatavuse suurendamiseks ja müügi kasvatamiseks. Räägime uutest võimalustest, tootearendusest ja loomulikult annan abistavad tagasisidet sinu olemasoleva veebi ja turunduse suhtes.

Loe edasi →

Tagasi mängu 11.12.2009

kaas_coaching-11-200x300Kui ma hakkasin hakkasin esimest korda äri vastu huvi tundma, alustasin miskipärast kohe juhtimisraamatute lugemisest. Paar aastat hiljem hakkasin ise ka reaalselt tiimide juhtimisega tegelema ning ammutasin teadmisi suhteliselt erinevate liinide esindajatelt nagu näiteks Ken Blanchard, Tom Peters kui ka Margaret Wheatley. Juhtimises kogesin ikka ja jälle, et juhtimine on keeruline kuna tegemist on inimestega.

Läbides ühel perioodil veerandea kriisi, olles pettunud oma töös ja ning otsides oma tõelist kutsumust, hakkasin lugema teistsuguseid selle: Robin Sharma, Paolo Coelho jpt ja ka teaduslikumaid üllitisi nagu “Now Discover Your Strenghts“. Mul tekkis idee, et minust võiks saada life coach, aidata teistel leida oma kutsumust ja võtta ette samme selle elamiseks. Ma vajasin ise kellegi sokrateselikku lähenemist minu suhtes, et mõtleksin välja, mida oma eluga peale hakata ja sestap tundus hea mõte, et pakkuda seda siis vähemalt teistele.

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin