bebook_ebook_reader_3IDPF avalikustas hiljuti 2009 jaanuarikuu e-raamatute müüginumbrid ja need on kasvanud 173% võrreldes möödunud aasta jaanuariga: kuu müügimaht ületas 8.8 miljonit dollarit (mis teeb aasta peale kokku üle $100 miljoni). Tegelikud numbrid on oluliselt suuremad, sest need arvud pärinevad vaid 13 Association of American Publishers kuuluvalt organisatsioonilt. Mõned kiired järeldused: a) e-raamatud on endiselt kuum teema ja kasvav trend, b) majanduslangus pole seda tööstust põhja viinud. Mõlemad on internetiettevõtjate jaoks head uudised.

E-raamatud ja muud infotooted on suurepärased võimalused ettevõtjatel oma teadmised rahaks teha. Infotooted on mugav viis õppida uut informatsiooni, mis aitab midagi (paremini) teha. E-raamatud on koheselt kättesaadavad (allalaetavad), nendest saab hõlpsasti vajalikku infot üles leida (kuna tegemist on arvutidokumendiga), neid on lihtne talletada ja enda lähedal hoida.

Ettevõtjatel, kes loovad ja avaldavad e-raamatuid, on veel mitmeid eelised:

  • e-raamatute loomiskulud on peaaegu olematud (ainult sinu enda aeg);
  • neid saab luua igaüks, pole vaja trükikodasid ega jaotuskanaleid;
  • neid on lihtne parandada ja uuendada;
  • puuduvad saate- ja ladustamiskulud;
  • infotoote saab ostjani toimetada praktiliselt tasuta (interneti kaudu);
  • ostja saab kauba kätte momentaalselt.

Mina usun, et ka Eesti turul on võimalik infotoodetega raha teha, aga siis peab tootel olema lai sihtrühm. Eesti väiksuse tõttu on siia turule suunatud nišitoodetega praktiliselt võimatu arvestatavalt müüki teha, seetõttu peaks nood kindlasti suunama toote inglisekeelsele (või muule laialt räägitava keelega) turule. Hea mõte on kindlasti minna kahele turule korraga.

Milline on Eestis hetkel infotoodete seis? Praktiliselt olematu. Mõned üksikud tegijad. See aga tähendab võimalust. Need, kes hakkavad turul tegutsema täna, neil saab olema suur eelis nende ees, kes ärkavad alles siis, kui Eestis vastav turg väljakujunenud.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin