Kas sa tormad ülepeakaela iga uue idee poole? Žongleerid liiga paljude projektidega korraga? Või äkki oled hoopis liiga ettevaatlik? Mõtled, mõõdad ja pead aru, aga tegudeni ei jõua?

Lugesin kunagi sellist raamatut nagu First, Break All The Rules. Seal oli lugu ühest firmajuhist ja tema asepresidendist. Juht oli loominguline ja paadunud riskivõtja. Tal olid pidevalt uued uskumatud plaanid, suured ja kallid visioonid. Ideede ja suure pildi mees, nii öelda. Asepresident aga leidis ideedest nõrgad kohad, tulistas alla lollid plaanid ja oli väga detailides kinni. Teda kutsuti “Dr. No”.

See oli ideaalne kombinatsioon. Plaanid, mis ei väärinud tegemist, jäid tegemata. Tegemist väärt asjad said trimmitud hallatavateks projektideks. Siis aga läks duo laiali. Juht lahkus kohalt, Dr. No tehti juhiks.

Uus juht Dr. No tulistas alla iga uue plaani, ja midagi ei saanud tehtud. Loomingulise juhi loo lõppu ma ei hästi mäleta, aga vist jäi pidevalt uusi tuuli taga ajama.

Kumb oled sina?

Kas sa oled pigem nagu see juht, kes kargas iga uue ideevälgatuse peale? Või pigem Dr. No, kes paneb kõigele blokki?

Mina ise olen olnud mõlemat. Oma esimesel töökohal, ühes veebifirmas, mul oli just kirjeldatud juht. Kergelt hull, ideid täis ja tihti plaanid muutusid 360 kraadi üleöö. Minust sai seal firmas Dr. No. Ma olin pessimistlik, vaidlesin uutele ideedele vastu. Evolutsioon muutis mind vastasjõuks.

Täna, palju aastaid hiljem, olen ma ise just pigem Dr. Yes. Mul välgatab pidevalt uusi ja minu arust väga häid ideid. Ma olen tegutseja ja sageli hüppan kohe uut ideed ellu viima. Vahel see töötab – üleöö panen uue asja püsti ja see kas teeb raha või on muul moel edukas.

Sageli töötab see ka minu vastu. Mul on selgelt liiga palju asju korraga käsil, fookus kannatab ning mitmed esmalt head tundunud ideed kukuvad läbi (erinevatel põhjustel).

Mul on vaja ühte Dr. Ei-d, kes mu uue äärmiselt hea idee läbi nämmutaks ja maa peale tagasi tooks. Teeks mu suurejoonelisest visioonist rohkem kaalutletud ja analüüsitud projekti. Või tulistaks hoopis maha.

Sul on mõlemat vaja

Ma arvan, et igas tiimis on mõlema olemasolu vajalik. Mõtle sellele, et kumb sa ise oled ja proovi leida endale kaalukeel.

Kui sa oled vahepealne, siis võiks olla hea mõte vahel konsulteerida Dr. Jah-iga, kes paneks sind suuremalt mõtlema. Ja peale seda minna Dr. Ei juurde, kes identifitseerib ohud ja juhib tähelepanu idee kitsaskohtadele.

Kumb sa oled? Kas sul on olemas keegi, kes on kaalukeeleks?


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin