Vaadates Eesti kohalikes internetiärides ringi tundub, et suur enamus neist jaguneb kahte lehte: tehnikamüüjad ja emadele turundajad. Eesti turu väiksuse tõttu meil vastavaid uuringuid ei tehta, aga Ühendriikides suvel läbi viidud uuring Marketing to Moms Coalition tarbeks räägib sellest, et emad on üha efektiivsemad internetis. Kuna väikelast silmist ei saa lasta ja vaba aega on vähevõitu, proovivad emad oma kohustusi täita ja aega kasutada nii efektiivselt kui võimalik. See tähendab ka, et enne vajalike ostude sooritamist uuritakse enne internetis järele, kust saab millise toote kui hea hinnaga ja millist toodet üldse osta.

Kui peamised tegevused internetis emadel on e-posti lugemine, arvete maksmine, uudiste lugemine, siis arvestataval kohal on ka taustauuringu tegemine toodete kohta – seda teevad ligi pooled (49%). 45% ostab lastele asju internetist. Meie e-kaubanduse maht ja protsendid on kindlasti väiksemad, ent usun, et emadele suunatud e-poodide rohkus meie maastikul annab märku, et ka Eesti emad kasutavad seda võimalust hoolsalt.

Kuidas emadeni jõuada? Kuna nende number üks tegevus netis on e-mailindus, siis see on kindlasti võimalus turundajatele. Üks minu internetiturunduse kursusel osalejaid kirjutas mulle, et tema emadele suunatud äri vaieldamatult parim turunduskanal on omaenda postiloend (ehk meiliturundus). Teine kanal on positiivsed postitused emadele suunatud foorumites nagu perekool.ee jt. Selles pole ka midagi üllatavat, sest inimesed ju ei usu turundajaid, aga usaldavad teisi kasutajaid. Foorumiturundus peaks kuuluma kindlasti siin tippvahendite hulka.

Ja kui me teame, et suur osa emasid teeb enne ostude sooritamist luuret internetis, siis on sinu ülesanne olla leitav – otsimootoritele optimeerimine ja Google Adwords on siin sinu parimad abimehed. Eesti puhul võiks ju katsetada ka textads.ee naiste kategooria tekstireklaami – miinimumsumma on seal reklaamimiseks 2500 EEK, seega risk pole suur.

Mida emad selle kohta arvavad? Ja mida emadele turundajad sellest arvavad?


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin