Google kirjutab oma blogis, kuidas nende User Experience Research meeskond uurib pidevalt, et kuidas inimesed nende otsingumootorit kasutavad. Mis järjekorras inimesed tulemusi vaatavad? Kas esimesena vaadatakse rasvases kirjas teksti, või neid, mis sisaldavad otsitud märksõnu? Kui inimestelt küsida, et mida nad esimesena vaatavad, siis vastata sellele on keeruline. Seetõttu vastavad eyetracking uuringud annavad hindamatut informatsiooni. Nagu juuresolevalt pildilt näha, siis inimesed vaatavad otsingutulemustes tulemusi järjekorras: alustavad esimesest ja liiguvad järjest alla. Inimesed klikivad esimesel tulemusel, mis neile tundub, et sisaldab otsitavat infot. Sobiva mitteleidmisel muudavad nad päringut. Esimesed kaks otsitulemust saavad lõviosa tähelepanust ja enamasti sisaldavad ka juba otsitut. Seega kui sind pole esimese kahe otsitulemuse seas, siis pole suurt vahet, kas oled 5ndal või 105ndal positsioonil (kõik oleneb konkreetsest päringust muidugi).

Vaata ka seda videot, kus on jälgitud ühe konkreetse katsealuse silmade liikumist otsingutulemusi uurides. Testi subjekt otsis infot “kuidas teha lipsusõlme”:

Terviklikku teksti saad lugeda siit. Ma olen varem eyetrackingu kohta kirjutanud ka siin.


Eyetrackinguks nimetatakse protsessi, kus mõõdetakse pilgu liikumist (kuhu sa vaatad) võrreldes üldise pea asendiga. On olemas vastavad seadmed, mis suudavad silmade liikumist jälgida, need andmed üles kirjutada ning neid analüüsida. Eyetrackingut kasutatakse nii visuaalsete süsteemide loomisel, tootearenduses kui psühholoogias. Mõte ikka siis selles, et uurida mis tõmbab inimese pilku ja mis mitte. Väga palju kasutatakse seda veebilehtede uurimises, et aru saada kuidas kasutajad veebilehti kasutavad, mis nende tähelepanu haarab ja mis mitte. Selles postituses katan mõned internetiturundajatele vajalikud tulemused, mis vastavatest uuringutest välja tulnud.

1. Inimesed vaatavad Googlest peamiselt vaid paari esimest otsingutulemust

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin