RSS on lihtne ja olnud liikvel juba pikemat aega, aga hiljutine Forrester Research uuring näitas, et vaid 11% kasutajatest on selle omaks võtnud. Kui ma vaatan ka näiteks selle blogi kasutatavust, siis Feedburner näitab täna minu RSS tellijate arvuks 113, mis on tühine arv võrreldes näiteks külastatavuse numbriga (Google Analyticsi järgi viimase 30 päeva jooksul 13 972). Kui võrrelda RSSi tellijate arvu lojaalsete külastajatega (kes teevad 9-14 külastust kuus, mis vastab enam-vähem blogipostituste arvule), siis protsent 11% klapib – neid on ca 1100. Kas tasub siis panna üldse rõhku RSSile?

RSSi lugejad on sinu jaoks mõnes mõttes ebamugavad – nad ei tõsta su lehe külastatavust (see on oluline kui püüad reklaami müüa) ega reeglina kommenteeri su blogis.

RSSi lugejad on liidrid

RSS on omaks võetud veel väheste poolt, aga see-eest on see hinnas just inimeste seas kes on innovaatilisemad, tehnoloogia kasutamises kodus ning kes ei karda uuendusi.

Kui Guy Kawasaki tõi turule oma Truemors veebi, siis see muutus hitiks üleöö, sest tema blogil on meeletu RSSi tellijate kogukond, kes uudist lugesid. Kuna see grupp on tehnoloogilisemalt ka arenenum kui keskmine inimene, siis väga paljud neist levitasid uudist edasi oma blogis jne.

RSSi lugejad usaldavad sind

Samuti kui keegi on võtnud vaevaks sinu blogi lisada oma RSS lugejasse, siis see näitab, et oled võitnud selle inimese usalduse. See näitab siis mõnes mõttes ka fännide kogukonna olemasolu.

Truemorsi juhtum näitab ka, et kui suur turunduspotentsiaal on RSSi tellijatel – nii saad oma sõnumid ja tootelansseerimised ideaalis teha viiruslikuks. Mõtle kui sinu sihtrühma kõige aktiivsemad tegijad (tarbijad) saavad iga su sõnumi kätte, mida sa välja saadad (tasuta!) – kui suur potentsiaal siin on. Iga su blogipostitus on uus võimalus sinu brändi kommunikeerida, usaldust luua, suhet arenadada.

See on minu jaoks suurim argument, miks sellele tähelepanu pöörata.

Muidugi sinu RSSi tellijad pole ainult fännid – nendeks on ka näiteks sinu konkurendid, kes tahavad sul “silma peal hoida” või muidu teemast huvitatud, kes tahavad sinu valdkonnaga kursis olla.

Miks RSSi kasutajaid on nii vähe?

Kolm aastat tagasi kasutas RSSi vaid 2% inimesi, seega kolme aastaga on tõus olnud väga mitme kordne. Sellest hoolimata 11% pole veel väga muljetavaldav arv. RSSi mitte kasutavatest inimestest 83% ei leia sellest mingit kasu. Mõnede jaoks on see tehnoloogiliselt liiga keeruline (tegelikult see ei ole keeruline, aga hirm takistab isegi proovimast). Mõned arvavad, et 11% on ka RSSi tipp – enam rohkem see ei levi. Mis sa arvad?

Kas sina kasutad RSSi? Miks jah või miks mitte? Mis sind tagasi hoiab?

* Kes ei tea mis on RSS, siis lihtsalt lahti seletatult on see võimalus sikutada endale huvitavate blogide ja veebilehtede sisu RSSi lugemise programmi. Nii saad ühest ja samast kohast lugeda väga paljusid erinevaid väljaandeid ja hoiad aega kokku. Samuti ei pea sa sulle huvipakkuvaid blogisid pidevalt külastama, et uurida kas on mingi uus postitus lisatud – see tekib sinu RSSi lugejasse automaatselt. Väga hea tasuta vahend RSSi lugemiseks on Google Reader. Internetmarketing.ee RSSi saad tellida siit.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin