Kui pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna, siis video ütleb rohkem kui 1000 pilti. Video läbi saad mingit sisu edasi anda kiiremini, efektiivsemalt ja ka emotsioonirikkamalt. See on lihtsalt kaasahaaravam. Video vaatamine on ka lihtsam ja nõuab vähem pingutust, mistõttu palju veebikasutajaid eelistab video vaatamist teksti lugemisele. Nielsen Online uuringu andmetel vaatab internetis videosid 74% kasutajatest. Mõni aeg tagasi tegin ka siin veebis polli, kus küsisin, et mis formaadis koolitusmaterjale inimesed eelistavad: videot eelistas 52% ja teksti piltidega vaid 25%.

Video kasutamise kasu konversioonimäärale (mitu % külastajatest teeb soovitud tegevust, nt ostab midagi) on samuti tõestatud. Näiteks Wistia, kes kasutab videos oma veebis mitmel pool, teatas 3-4x konversioonimäära kasvust tänu videole.  Eelmise aasta FindLaw uuring näitas, et kui keskmine kasutaja külastas 4.8 veebilehte enne kui otsustas mingi advokaadibüroo kasuks, siis video kasutuselevõtuga veebis see vähenes 1.8 peale.

Prominentne video avalehel või kampaanialehel

Üks enim end tõestanud tehnika video läbi müügitulemuste parandamiseks on selle paigutamine kas veebi avalehele või siis oma kampaanialehtedele.

Briti e-kaubanduslahendus GoodBarry kasutab oma avalehel prominentset videot koos lühikese sissejuhatava tekstiga, mis annab põhjuse video vaatamiseks. Video “play” nupu juures on ka üleskutse “watch the video“. Video läbi õnnestub neil saavutada oluliselt suurem wow-efekt kui oleks võimalik mistahes piltide või tekstiga. Näitamine on hoopis teisest klassist kui millestki rääkimine.

gb

Video formaadina pole täna mõtet kasutada midagi muud kui Flashi. Flashi tugi on 99% veebilehitsejates sees ja kasutajad ei pea alla laadima lisapluginaid (mis võib vajalik olla Quicktime, Windows Media vmt formaadi puhul). Ära kindlasti pane videosid veebi üles allalaadimiseks (näiteks .avi või .mpeg formaadis), vaid tee nad otse veebis mängitavaks.

Video tegemine on odav

Sul pole vaja (reeglina) palgata professionaalset videostuudiot koos profikaameratega. Häid screencaste ehk ekraanisalvestisi saad luua näiteks Camtasia Studio või tasuta CamStudio abil. Taskukohase Flip videokaamera abil saab luua veebi jaoks täiesti piisava kvaliteediga videosid. Samuti tõenäoliselt saab kelleltki laenata mõneks päevaks mistahes HD digivideokaamera. Video võid kasvõi üleslaadida YouTube’i või veelgi parem on kasutada mõnda visuaalselt kenamat online videomängijat nagu näiteks Vimeo (Vimeo Plus paketiga saad playerit ka kujundada oma maitsele vastavalt).

Animoto veebiteenuse abil saad luua efektseid videosid, mis kombineeritud sinu poolt valitud fotodest, vahetekstidest ja Animoto mahukast kataloogist valitud taustamuusikast. Seda kasutab ka näiteks meie kodumaine ökoturismifirma Reisid Vabadusse, kus video läbi annab edasi pildikesi Kasashtanist ja Horvaatiast (nende reisisihtkohad). Efekt on oluliselt parem kui lihtsalt teksti ja pildigalerii läbi.

reisidv

Kuigi video loomine ei pea olema kallis, ei tähenda see, et võiks toota saasta. Jupiter Research uuring näitas, et 60% kasutajatest on vähem tõenäolisemad naasema veebilehele, kus nad nägid saastvideot. 35% kasutajatest kurtis ka, et videod võtavad liiga kaua aega laadimiseks. Mõtle oma video hoolega läbi.

Kas teksti polegi enam vaja?

On ikka. Parima tulemuse saavutad just video ja teksti kombineerimisega. Nielseni uuring näitas, et keskmine külastaja loeb ca 28% teksti (ehk siis libistavad silmadega üle ja haaravad olulisemat). Teiseks oluliseks faktoriks on otsingumootoritele optimeerimine. Kuigi Google on teinud palju tööd universaalotsingu parandamiseks ja videosisu leidmiseks internetis, pole see siiski asendus tekstile su veebis. Kolmandaks külastab teatud osa inimesi su veebi tööajal, mil nad ei saa näiteks heli mängida. Seega kindlasti pööra tähelepanu tekstidele, mis su videosid ümbritsevad.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin