Kas müügitekstides ja reklaamides peaks kasutama haipi? Lubama kokku suuri asju?

Mis on üldse haip? Definitsiooni järgi on haip hüberbooli kasutamine ehk mingi näite liialdamine eesmärgiga teha mõte paremini selgeks. Kui seda teha osavalt ja mõõdukalt, see võib töötada väga hästi. Paraku kui me räägime haibist, siis reeglina räägime kõvasti üle võlli lastud lubadustest.

“Teeni $354 343 dollarit automaatselt vaid paari kuuga!”

“See kütuselisand kolmekordistab su mootori eluea!”

“Meie aktsiaportfell toodab su raha 20x tagasi!”

“Ülisalajased strateegiad, mida suurfirmad ei taha, et sa teaksid!”

Oled kindlasti mingeid taolisi lubadusi kuskil näinud. Infotoodete maailmas on sagedane võte see, kus müüdava tootega antakse kaasa hulk tasuta boonuseid, mille väärtuseks väidetakse $7500 või midagi taolist. Enamasti on nende tasuta boonuste väärtuseks öeldud summa, mis oluliselt suurem kui toote enda hind. Eesmärk on siis tekitada läbi kontrastsuse printsiibi sulle mulje, et saad jube hea diili.

Tegelikult see töötab enamasti vastupidiselt. Kui lubadused ja väited on liiga head, et olla tõsi, siis see lööb inimeste skepsise lakke ja nad ei usu üldse, mida sa räägid. Haibi lohakas kasutamine tõmbab kogu su müügitekstile vee peale.

Haibi kasutamise asemel räägi praktilist, sisulist juttu. Praktiline tekst, mis kasudele orienteeritud, toimib täna hoopis paremini. Mu hea tuttav, kes peab finantsuudiskirjade äri StreetAuthority, rääkis, et nende A/B testides müüb asjalik ja faktiline tekst alati paremini kui haip.

Tingimustes, kui nende konkurendid lubavad 20:1 suurusjärgus tagasitootlust (mis ei juhtu päris maailmas mitte kunagi) ja vaatavad oma äri kokku kuivamist, nemad ainult kasvavad.

Väldi ülivõrrete kasutamist (“parim” jne), ära luba muinasjutulisi tulemusi ja hoidu liialdustest (unusta ka hüüumärgid). Sinu bränd on su kalleim vara ja uskumatute asjade lubamine võib sulle igaveseks sisutu haipija templi peale lüüa.

Parim test su müügitekstile on see: kui sa ei kasutaks sellist sõnavara vestluses oma sõbra, abikaasa ja kolleegiga, siis ära kasuta seda oma turunduses.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin