Ma töötan sageli kodukontoris, keskmiselt 3 päeva nädalas. Sellel on mitmeid eeliseid – ei pea kuhugi sõitma, saad tuunida oma käe järgi ja ei pea kontoriüürile raha kulutama. Oma kodukontori saad kujundada ka just selliseks keskkonnaks, kus suudad kõige paremini asjad tehtud saada ja kus olemist naudid.

Minu filosoofia on see, et asjad, mida kasutad praktiliselt iga päev suures koguses, peavad olema maailmaklassi tasemel. Näiteks voodi/madrats (magad ju iga päev), (süle)arvuti, auto, töövahendid, kontoritool, valgustid. Need on asjad, kuhu on mõtet investeerida, sest need toodavad sulle kordades tagasi.

Herman Miller Aeron

Herman Miller Aeron

1. Ülikõva kontoritool

Kui sul on istuv töö, siis maailma parim kontoritool on kohustuslik. Kange kael, valutav selg, surevad jalad ja muud hädad on lihtsalt välditavad hea kontoritooliga.

Mina isiklikult kasutan Herman Milleri Aeron tooli, mis võitnud rida ergonoomikaauhindu, toetab selgroogu, hoiab jalgades vereringe korras läbi õige kraadi all oleva nurga jne. Mul on see olnud juba paar aastat ja kõigi eelduste kohapealt teenib mind veel terve elu (ehk ei lagune ära).

Häid kontoritoole on muidugi palju erinevaid – soovitan teha uurimistööd ja investeerida ühte. See on väga oluline ja seda väärt.

2. Korralik valgustus

Säästa oma silmi ja hoia enda meel ergas läbi korraliku täisspektrumvalgusti. Rootsi teadlased on tõestanud täisspektrumlampide kasuliku mõju produktiivsusele ja selle valgusteraapilise mõju (mis pimedal talvel eriti kasulik).

Omast kogemusest julgen kahe käega soovitada. Iga kord kui pean tavaliste “kollaste” pirnide valgel tööd tegema tunnen selgelt vahet.

Kodukontoris soovitan täisspektrumlambi panna nii lakke kui lauale.

Mida enam on ka aknaid, seda parem. Akendeta kontoriruum on kui vangla.

3. Mürasummutavad kõrvaklapid

Mõnele meeldib töötades muusikat kuulata, mõni vajab surmvaikust. Mõlemal juhul on mürasummutavad kõrvaklapid väga suureks abiks.

Mina kasutan kõrvaklappide Rolls Royce versiooni, Bose QuietComfort 3 omi ja need rokivad täiega. Helikvaliteet on fenomenaalne ja taustamüra blokeerimine on 5+ (väga kasulik kontorisagina või koduste taustahäälte elimineerimiseks). Kõnet ja karjumist nad muidugi täielikult ei blokeeri, aga vähendavad tunduvalt. Lisaks on nad megamugavad.

Ma võtan need ka alati lendudele kaasa ja saan lennukis nautida kas täielikku vaikust või siis kasutan neid filmiheli kuulamiseks.

4. Organiseeri asjade paigutus vastavalt kasutustihedusele

Kus hoiad vajalikke pabereid? Kui kaugel on kontorikombain? Kui sageli kasutad asju, mis on kohe käe-jala juures?

Hinda oma kontoriseadmete ja muu vajaliku kasutustihedust ja too olulisemad asjad lähedale. Elemendid mida kasutad kord nädalas või vähem, paiguta kuhugi kaugemale.

See väike organiseerimisliigutus teeb elu märgatavalt paremaks.

5. Vii liigne kola välja

Hea kontoriruum on avar ja täis hingamisruumi. Ära hoia kodukontoris jalgaratast, musta pesu ja spordivahendeid. Kui sul on skänner, printer ja koopiamasin eraldi pillidena, siis müü need maha ja osta endale kõik-ühes masin.

Mida enam avarat ja tühja ruumi, seda mõnusam on seal olla ja seda parem on mõelda.

6. Tahvel

See võib olla sõltuv sinu tegevusalast, aga mina pean tahvli olemasolu väga vajalikuks. Hea on mõelda, teha mindmapi ja planeerida asju.

Mina panen tahvlile kirja oma nädalaprioriteete, joonistan üles maailmavallutusplaane, näitan suuri skeeme partneritele tagasiside küsimiseks jmt.

Mul on tahvel kinnitatud seina külge, et see lisaruumi ei võta.

7. Pane kontorisse toataimi

Toataimed aitavad tuua kontorisse elu ja on tõestatud viis tõsta tootlikkust. Taimed suurendavad su alateadlikku heaolu, teevad meelelaadi positiivsemaks ja parandavad keskendumisvõimet.

NASA uuring näitas ka, et teatud taimed toimivad õhupuhastajatena, eemaldavad halbu aineid ja gaase. Loetletud toataimed saavad kasvada igas kodukontoris.

8. Uks kinni

Suurim väljakutse kodukontoris töötamise juures on vahet tegemine, et kas oled kodus või tööl. Kui sinu töötundide ajal su pere on veel kodus ka, siis eriti keeruline.

Vahelesegamine on suurim produktiivuse tapja ja see tuleks maksimaalselt elimineerida.  Parim on seda teha kindlate struktuuride ja korraldustega. Näiteks lepi oma abikaasaga kokku kindlad ajad, mil tema sind kodukontoris ei sega ja sina hoia uks kinni.

Pane paika kindel tööpäeva lõppaeg ja selle kätte jõudes astu kodukontorist välja ja sule oma järel uks. Läpakas jäta “töö juurde”.

Seotud lisalugemine: Kuidas olla produktiivsem (koduste ja töiste vahenditega)

Mis on sinu parimad nõuanded kodukontori sisustamiseks ja korraldamiseks?


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin