Külalispostitus Indrek Maripuu poolt. Indrek Maripuu ehitas kümmekond aastat Eesti turule suunatud koolitus- ja konsultatsiooniäri. Täna arendab ta piiri taha suunatud loovusäri. Oma blogis jagab ta nõuandeid ja soovitusi kuidas oma loova mõtlemise oskuseid arendada: http://www.maripuu.eu

Peale ühte koolitust küsis ühe suure Eesti ettevõtte koolitusjuht mis tüüpi koolitaja ma olen – kas see, kes jagab oma materjale ka elektrooniliselt või see kes seda ei tee. Muidugi ma jagan. Allolev mõttearendus on aga alguse saanud just sellest lühivestlusest.

Minu lihtne soovitus on – ära telli koolitust koolitajalt, kes pole valmis oma materjale elektrooniliselt jagama! Seda seepärast, et selle koolitaja „parim enne“ on juba möödas. Selline koolitaja näeb oma konkurentsieelist oma slaidide peal kirjas olevas materjalis ning tema suurim hirm on, et need satuvad konkurendi kätte.

Mida siit järeldada? See koolitaja ei õpi ja ei arene edasi. Vahet ei ole, kas selle põhjuseks on ajapuudus (hmm, teda siiski veel tellitakse palju?) või viitsimise puudus – ta müüb Sulle eilset päeva. Kui koolitaja õpiks ja praktiseeriks seda millest räägib, siis ta ei kardaks oma tänaste slaidide jagamist – kui konkurent neid kopeeriks, siis kopeeriks ta ju eilset päeva. Ennast ja oma valdkonda arendava koolitaja jaoks ei oleks see mingi probleem!

Seega viis lihtsat soovitust – kui valid koolitajat, siis uuri:

  • Millal ta viimati välismaal koolitusel käis? Kui ta on oma ala proff, siis peaks see ju üks tema peamisi õppimisviise olema.
  • Mida uut on ta Eestisse toonud? Või räägib ta seda, mida paljud teisedki?
  • Millised on tema edasised plaanid ja kas tal on rahvusvahelist ambitsiooni? Kui tal on rahvusvahelised plaanid, siis võid päris kindel olla, et ta tegeleb aktiivselt enda arendamisega.
  • Kas ta ise praktiseerib seda mida räägib või jutustab ümber õpikutarkust? Kommentaarid on liigsed :-).
  • Last, but not least – mis raamatuid ta viimati luges? Ära lase ennast soravast jutust petta – koolitaja saab palka muuhulgas rääkimise eest. Kui ta ei suuda Sind üllatada ja mainib vaid raamatuid, mis ka Sulle on silma jäänud, siis ta Sulle ilmselt suurt väärtust ei loo isegi siis kui Sa pole neid raamatuid veel lugenud – tema maailm on Sinu omaga liiga sarnane.

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin