social-media-waste-of-timeKõige keerulisem ja aeganõudvam osa otsimootoritele optimeerise juures on sissetulevate viidete (backlinks) saamine. Kui Eesti internetiruumis piisab (madala konkurentsi tõttu) sageli ka korralikust sisu ja koodi optimeerimisest, siis globaalsel turul konkureerimisel on vaja ka väga suures koguses viiteid.

Sissetulevate viidete saamiseks on efektiivseim ja jätkusuutlikeim strateegia vinge ja väljapaistva sisu või toote/teenuse pakkumine, millele surfajad vabatahtlikult (ja rõõmuga) ise viitavad. See on muidugi oluliselt keerulisem kui mingi keskpärase asja üles panemine, aga toob oluliselt rohkem tagasi (unikaalne toode + suur väärtus ongi ainus võitev kombinatsioon). Keskpärase tootega jääb sinu ainsaks võimaluseks ise neid viiteid käsitsi vorpida (või kasutada vastavat teenust või tarkvara).

Üks viimasel ajal levinud viise käsitsi vastavate viidete loomiseks on sotsiaalse meedia väljaannete kasutamine. Idee on see, et otsid üles sotsiaalsete järjehoidjate (social bookmarking) need lehed, mis pakuvad do-follow viited (ehk mis siis PageRanki edastavad). Selliseid nimekirju leiad Google kaudu sadu, näiteks nagu see. Lisad oma viite igasse sellisesse lehte ja ongi uued viited lisaks.

Kuigi see on tõsi, on see väga piiratud lähenemine. Do-follow saitidega on veel see teema, et paljud neist annavad otseviite vaid sel juhul, kui sinu sisestatud uudis/artikkel muutub populaarseks ja saavutab koha esilehel. Tõeline kasu sotsiaalse meedia kasutamises ei ole mitte otseviidete saamine, vaid tähelepanu juhtimine oma veebilehele. Kui veebileht on tasemel, kasulik ja mürast välja paistev, siis jääb küsimus, et kuidas sõna levitada. Suusõna levik võtab aega ja sotsiaalne meedia on suurepärane viis seda protsessi kiirendada.

Kui sa nt lisad sotsiaalse meedia väljaannetesse viite oma mingile artiklile, siis kui see on tõeliselt hea, inimesed viitavad sellele oma blogides, artiklites jne. Nii saad ühe viite asemel (mis tuleb otse järjehoidja lehelt) palju viiteid. Ja see on ka põhjus, miks sa ei pea end limiteerima do-follow viidetega – sinu peamine mõte peaks olema hoopis väärt sisule tähelepanu juhtimine, millele siis lugejad otse viitavad.

Kui su veebileht ei ole midagi erilist ning lugejale väärtust ei loo, siis muidugi enne kui asud tegelema sotsiaalse meediaga, pead üle vaatama oma veebistrateegia.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin