Majanduslangusest on räägitud juba palju. Enamik meist ei jää sellest puutumata. President tegi sel teemal oma YouTube-debüüdi, IMFi juht peab 2009 aastat süngeks.  See on kohal ja see on reaalne. Kas sina kuulud aastal 2009 võitjate või kaotajate sekka, on täiesti sinu enda teha.

Faktid majanduslangusest räägivad enda eest. Ehituskaupade müük on langenud 50% ja koondavad inimesi. Tallinna Börs ei suuda käivet teha. Spaad kiratsevad. Kokku hoiavad ka need, keda majanduslangus pole otseselt puudutanud – mis mõjutab ettevõtete müügitulemusi veelgi. Autode müük on langenud poolevõrra, autotuunijad pakivad asju. Tootmisettevõtted koondavad. Turismiettevõtted kaovad. Kaitstud pole ka kõrgesti haritud inimesed, kui TTÜ hakkab õppejõude koondama. Isegi naised muutuvad karvasemaks majanduslanguse tõttu.

Mis saab sinust 2009?

Muutu või sure

Mõned üritavad pageda rohelisemat muru otsides välismaale, kus pole seis parem.  Minu hetkekodulinnas, tehnoloogiakeskuses Austinis, on tööd kordades vähem kui tahtjaid. Hiinas on üldse asjad teises skaalas –  hiljuti kandideeris seal sealihamüüja ametikohale 1300 magistriõppes olevat noort. Emigreerumine ei ole ilmselgelt lahendus.

Veskimägi räägib, et muutu või sure ja ma olen temaga nõus.  Kui sa proovid muutunud keskkonnas teha asju “nii nagu koguaeg on tehtud”, siis ilma kahtluseta kuulud sina 2009 kaotajate sekka. Darwini evolutsiooniteooria kehtib siin 100% – kõige kohanemisvõimelisemad jäävad ellu. Uutes tingimustes tuleb teha asju uut moodi. Ülikoolid on asjale pihta saanud – tuleb oma turgu laiendada ja asju teistmoodi teha kui “vanasti”.

Muuda end majanduslanguse-kindlaks

Vahet pole kas oled eraisik või ettevõte, alljärgnev kehtib kõigi jaoks, kes tahavad 2009 aastast välja tulla võitjana. Esmalt mõned faktid, mida peaksid endale konstanteerima:

  • järgmisel aastal liigub ringi vähem raha
  • sinu turundus peab olema parem: sul on vaja jõuda oluliselt rohkemate potentsiaalsete klientideni, et hoida (ja tõsta) oma müügitulemusi
  • kokkuhoidvale turule kohandudes peaksid juurde looma oma toodetest ja teenustest taskukohasemad versioonid; hinnasõja vältimiseks on targem lisada olemasolevatele toodetele lisaväärtust või tuua välja oma ettevõtte väärtust mitte devalveerides teenuste nö “nuditud” versioonid
  • raha pole maailmast kuhugi kadunud, selle kätte saamiseks pead olema lihtsalt targem

Viktoriin: millal tekkis kõige lühema aja jooksul kõige enam miljonäre? Vastus: 1930ndate Suure Depressiooni ajal. Iga majanduskriis on võimalus. Analüütikud räägivad, selle globaalse kriisi ajal tekib juurde rohkem miljonäre kui kunagi varem. Kehvemad tegijad pühitakse kõrvale ja targemad, kiiremad, tublimad tulevad välja tugevamana kui eales varem. Turg läheb ühel hetkel kasvutrendi ning majanduskriisi võitjad riisuvad koore. Praegu on parim aeg investeerida, sest see pole kunagi nii odav olnud.

Kui soovid olla 2009 aastal võitjate hulgas, siis investeeri teadmistesse kuidas muuta oma äri majanduslanguse-kindlaks läbi internetiturunduse. Kui sa ei ole ettevõtja, siis on viimane aeg lõpetada sõltumine ühest ja ainsast sissetulekuallikast (sinu palgatöö) ning luua omale uusi sissetulekuallikaid.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin