Oma internetiettevõtte loomine ja edukaks kasvatamine on mõnes mõttes kui märg unistus – sellest tulenevad eelised, kasud ja elustiil on väga lahedad. Startuplus tundub isegi glamuurne. Kui sul on oma internetiäri, siis oled in. Tõsilugu on aga see, et see on turbulentsitihe lennureis. Siin on 5 punkti, millega pead arvestama, et nautida edu vilju.

1. Loo toode või teenus, mida inimesed tahavad ja millel on turgu. Toode ei too sulle raha. Turg toob raha. Kui turgu pole, siis sul pole mitte ettevõte, vaid hobi. Sinu esimene ja kõige tähtsam ülesanne on luua toode, mis loob nii palju väärtust, et inimesed oleks nõus selle eest maksma. Ja neid inimesi peab olema rohkem kui su ema ja tema sõbrannad.

2. Ela kokkuhoidlikult. Rahalises mõttes. Toote turule toomisest kuni sinu kukru täitumiseni läheb aega (planeeri selleks minimaalselt aasta). Selleks, et seni ajani hing sees hoida, pead elama kokkuhoidlikult. Ettevõtte püsikulud vii miinimumini. Luksust pole sulle vaja, ainult funktsionaalsust. Isiklikus elus sama. Võimalik on läbi saada palju vähesemaga kui sa arvad (ja seda ilma kannatusteta). Unusta kellelegi teisele millegi tõestamine läbi asjade, mida sa omad.

3. Tööta nagu hull. Edu nimel peab täiega rabama. Kui sa pole valmis endast kõike andma, siis su šansid eduks pole kuigi suured. Tead kindlasti seda tsitaati – “mida enam ma töötan, seda enam mul veab”. Sa saad vedamisele loota vaid siis, kui sa ise oled kõik võimaliku teinud ja veel natuke peale ka. Pole asendust tööle. Töökus ja edu käivad käsikäes.

4. Unusta hõbekuulid ja lõikamised. Kiirteed eduni pole olemas. Kõik maagilised süsteemid, mis lubavad sulle  automaatselt hands-off raha toota, on müüt ja pettus.  Mida kiiremini sa sellest aru saad ja selle asemel tööle hakkad, seda kiiremini edu tuleb.

5. See ei ole nii seksikas kui tundub. Kui ootad glamuuri, palmipuid ja kiiret rikastumist oma teel internetiäri eduni, siis hinda oma ootused ringi. Madalad ootused on võti õnnelik olemiseks ja suure stressi vältimiseks. Oma internetiäri üles ehitamine on kui auklikul kiirteel täiega kimamine, pimedas ja suure vihmaga. Tegutsema pead kiiresti ja sageli sa ei tea, kuhu poole rooli pöörata.

If everything seems under control, you’re just not going fast enough,” ütles Mario Andretti, endine rallisõidutäht.

Oluline on nautida protsessi. Kui sa ei naudi ettevõtlust ja oma äri tegevusala, siis sa raiskad oma aega ja elu. Tegele vaid asjadega, millega sa tahaksid nii või naa tegeleda. Loo midagi, mille üle sa saaksid uhke olla. Läbikukkumine on kõigi jaoks võimalik ja kui see juhtub, siis vähemalt üritades luua midagi vinget. Midagi, mis oleks seda väärt.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin