Mulle meeldib, et uue aastaga kaasneb selline tunne, nagu saaks alustada puhtalt lehelt. Enam vanu vigu ei tee, olen tublim, töökam ja parem.

Tahan tähelepanu juhtida ühele kriitilisele veale, mille kõik võiks jätta eelmisse aastasse. See on viga, mida ma näen inimesi sageli tegevat ja mis tuleb vestlustes ettevõtjatega tihti välja.

See on maailma hindamine iseenda järgi ja sellest järelduste tegemine.

Kas oled kunagi öelnud (või kuulnud kedagi ütlemas) ühte või enamat järgmistest väidetest:

  • Ma ei vaata kunagi telekat
  • Ma ei kliki kunagi reklaamidele Googles
  • Keegi ei loe enam ajalehti
  • iPad on mõttetu vidin
  • Noored ei loe enam raamatuid
  • Milline loll kasutab Twitterit?
  • Ma ei maksa kunagi info eest
  • Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes toetaks Keskerakonda
  • “Tantsud tähtedega” on õudne jama, kes seda vaatab?

Inimesed näevad maailma nii, nagu nad ise on. See, et sina ei kasuta Twitterit, ei kliki reklaamidele ega arva kuigi palju iPadist, ei tähenda, et teised inimesed arvaksid sama. Väga paljud on teisel arvamusel. Mina näiteks ei käi kunagi klubides tantsimas, aga kas see tähendab, et keegi ei käi? Käiakse küll, massiliselt.

Kui sa teed otsuseid turu ja ettevõtluse kohta lähtudes iseenda maailmapildist, siis paraku teed otsuseid valest infost lähtudes.

Maailm ei ole (õnneks) nagu sina, vaid palju kirjum. Ära otsusta iseenda järgi.

Head uut aastat!


women-looking-at-wine-selectionBarry Schwartz on tundud psühholoog ja sotsioloogia professor Swarthmore College’is. Ta on samuti raamatu The Paradox of Choice autor. Tema uurimistööd on äärmiselt kasulikud tänasele turundajale ja ettevõtjale ning selles postituses vaatamegi mõnda tema soovitust. 

Vaatame esmalt kolme peamist punkti, mis tema uurimistöödest on välja tulnud:

Loe edasi →

Igaüks, kes soovib luua endale just sellist elu nagu tema tahab ja saavutada edu ükskõik millisel alal, peab teadma seda garanteeritud edu valemit: tegutseda tuleb. Mitte midagi siin elus ei juhtu niisama vahtides. Paksuks ehk lähed vaid. Edu saavutavad need, kes teevad asjad ära. Õigemini ainult need saavutavadki. Kui sinu soov on koguda piisavalt raha, et osta oma kodu ja avada oma pastarestoran ning hetkel oled kuskil restoranis kokk, siis sama moodi edasi minnes ei saavuta sa seda eales. Me kõik teame idiootsuse definitsiooni (“teha koguaeg sama asja ja loota teistsugust tulemust”). Kui soovid saavutada asju, mida kunagi varem pole saavutanud, tuleb teha asju, mida kunagi varem pole teinud.

Ma tahaksin küll saada kõiki hüvesid, aga…

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin