pildiotsingVeebilehtede optimeerimisest otsimootoritele olen kirjutanud küll ja veel. Sel korral räägime piltide optimeerimisest ehk kuidas saada oma pilte esimeste sekka Google pildiotsingus. Oma piltide optimeerimisest võiksid sa olla huvitatud eelkõige seetõttu, et saada lisakülastusi (pildiotsijad satuvad su lehele). Näiteks veebileht, mis kirjutab kalliskividest, saab arvestatavalt lisakülastusi nende arvelt, kes otsivad pilte kalliskividest.  See võib samuti olla hea võimalus promoda oma tooteid nende piltide kaudu. Hetkel on selles vallas konkurents kesine, et edu saavutamine võib olla võrdlemisi kiire.

Google robotid, mis indekseerivad veebilehti, ei näe nagu meie. See tähendab, et nad ei suuda pildifaili vaadata ja öelda, et selle peal on vanamutt rohelise kastekannuga Toompea lossi ees. Seda oskavad ainult inimesed. Robotite jaoks tuleb kasutada optimeerimistehnikaid. Muidugi pildiotsingu indeksi loomisel on mängus ka inimesed – teatud Google töötajad märgistavad iga päev tuhandeid pilte, käsitsi. Aga mitte meie emakeeles.

Google pildiotsingu toimimisest on räägitud päris palju, aga ikka pole 100% teada, et kuidas see toimib. Google oma algoritmi avalikustanud ei ole. Samas võib võrdlemisi julgelt väita järgmist:

 • Kõige olulisem on piltide ALT (alternate text) märgistus. Kui pildi peal on õunapuu, siis tuleks see just see lisada ALT märgistuse sisuna, umbes nii: <img src=”pildi_nimi_ja_asukoht” alt=”õunapuu” title=”õunapuu”/>. Nagu näiteks näha, siis pane sama märksõna ka title alla (seda kuvatakse siis kui kasutaja viib kursori pildi peale).
 • Nimeta pildifail õige nimega. Ehk kui pildi peal on koer, siis pane ka pildifaili nimeks koer.jpg
 • Kasuta samu võtmesõnu ja teksti, mille jaoks pilti optimeerid, selle pildi vahetus läheduses. Kontekst on väga oluline. Näiteks <p>Minu koer on parim koer <img src=”koer.jpg” alt=”koer” title=”koer” />. Aga sinu koer?</p>
 • Fotode puhul on jpg formaat parem kui gif. Google vaikimisi arvab, et fotod on jpg formaadis ja kujunduselemendid gif.
 • Veebilehe pealkiri (<title> tag) loeb. See, mis on antud lehe tiitliks/pealkirjaks, võib edasi kanduda (või tugevdavat mõju avaldada) ka pildile. Näiteks otsides pildiotsingus “internetiturundus”, tulevad välja ka pildid, mis ei ole üldse minu serveril (nt see), aga ma kuvasin neid oma lehel. Ja mu kuna mu lehe title tag on just internetiturundus, siis see jäi külge.
 • Aseta pildid veebilehel võimalikult ülaosasse. Mida varem pilt su veebis esineb, seda rohkem selle lehe title tag ja sisus enim esinevad märksõnad sellele loevad. Google arvab justkui, et sa esitad enim olulise pildi esimesena.
 • Mida kõrgem pildikvaliteet, seda parem. Seda eelkõige seetõttu, et siis rohkem inimesi märkab seda ja klikib sellele.
 • Viita piltidele kasutades vastavat võtmesõna. Kui pildil on koer, siis ära pane viite ankrutekstiks “ava siin”, vaid <a href=”koer.jpg”>koer</a>
 • Väldi javascripti kasutamist piltide avamisel, näitamisel või suurema versiooni kuvamiseks.
 • Registreeri oma veebileht Google Webmaster Toolsi all, seal Settings all otsi üles koht “Include my site in Google Image Labeler“. Pane sinna linnuke.
 • Märgista oma pildid Google Image Labeler abil.

Ei pea vist lisama, et parima tulemuse saad kõiki neid nõuandeid korraga rakendades.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin