Imalate pildipanga piltide kasutamise ajad on möödas. Kui su veebis on mingi ülikonnastatud teretavate meeste pilt, pilvelõhkujad taeva taustal või klienditeenindaja naeratamas, kõrvaklapid peas, siis on aeg kiiresti midagi ette võtta.

Guugelda fraasi ‘women laughing alone with salad‘. Vaata neid pilte. Keegi ei ole nii õnnelik salatit süües. Keegi ei usu neid fotosid. Sinu debiilseid pildipanga pilte ka mitte.

Kui interneti algusaastatel anonüümsus ja enda suuremaks petmine üle veebi töötasid, siis täna see peletab inimesi eemale. Ole aus, ole sina ise.

Eile koperdasin selle pildi otsa ühes veebipoes:

Talk to a Real Person? Ja siis paned välja interneti kõige enam levinud pildipangakangelanna? Real personist on asi kaugel. Sama tibi oli veel hiljuti Solarise keskuses mingi poe ees bänneril. Ja Eestis olen kohanud kümnetel veebilehtedel.

Näiteks esimese otsimise peale leidsin sama tibi üksi naerdes salatit söömas:

Elagu real personid.

Kas see tibi töötab selles veebimajutuse firmas? Eriti ei usu. Kui töötabki, siis on ta nii võltsiks töödeldud, et enam ei usu. (Selgus, et on Eesti modell, kes nende reklaamnäoks võetud. Pane neiu võltspoosi ja bänneritaustale, ongi autentne inimene pildipanga modelliks tehtud).

Usaldus on ülioluline ja kui sa paned võltspilte välja, siis sa tapad usaldust enda vastu (ja näitad üles oma rumalust).

Või mis lisaväärtust annab see pilt veebis?

Ainus lisaväärtus on see, et konkurendid rõõmustavad (nende lolluse üle). “Tõsised ja depressiivsed võltskontoriinimesed vaatavad läpakat” on sinu viis kommunikeerida soodsat ja kõrgkvaliteedilist veebimajutust? Halloo.

Veebimajutuse firmad pole muidugi ainsad patustajad, endale karuteene tegijaid on igal alal.

Reegel: alati kasuta päris inimeste pilte!

Kui sa räägid oma heast klienditeenidusest, siis ära pane üles pilti inimesest, kes sinu juures tegelikult ei tööta!

Millalgi nägin ühe advokaadibüroo reklaami, kus rääkisid endast kui perefirmast ja oma pereväärtustest. Reklaami juures oli tore perepilt, mille all väike tekst * not actual family. Pereväärtused aknast välja.

Kõigil on täna ligipääs heale fotokale. Vabandusi pole.


Väga levinud viis oma veebilehele pilte pannes on pöörduda pildipankade (nagu iStockphoto, Fotolia jm) poole, kust saab kõrge resolutsiooniga fotosid. Kuigi teatud juhtudel on see kindlasti hea mõte, siis väga palju pannakse siin ikkagi mööda. Kahtlemata on igaüks meist näinud erinevatel veebilehtedel selliseid standartseid pilte nagu umbes need:pildipank1

pildipank2

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin