moneyKohtan seda sageli – arvamust, et internet on maagiline muinasjutumaa, kus iga loll saab panna oma äri püsti ja hakata maagilistes kogustes raha teenima. Justkui niisama. Tuleb vaid teada seda õiget “nuppu”, kuhu vajutada. Sagedamini kui ma tahaksin, kohtan küsimust, et kui ma alustan oma internetiäri, kui ruttu ma teenin 100 000 krooni? Või miljoni?

Üleöö edu tuleb paljude aastate pikkuse tööga. Internetis suure hulga külastatavuse saamine ja raha teenimine võtab palju aega ja pingutust. Internet ei ole erinevam “muust maailmast” selles suhtes – sihile viib pikaajaline tark tegutsemine. Tuleb luua usaldusväärsust, arendada suhteid, end tõestada, ehitada üles mainet ja kõik muu selline.

Turundamine ja väärtuse loomine klientidele ei ole nii lihtsad kui võib eemalt paista. Need, kes on netis edu saavutanud, on selleks vaeva näinud vähemalt aasta – lõviosa oluliselt rohkem. Tuleb olla kannatlik ja järjepidev.

Keegi ei oota avasüli uue toote või teenuse tulekut. Oma koht tuleb välja võidelda. Kui nüüdseks väga populaarne Gmail välja tuli 2004 aastal, siis kriitikuid oli väga palju (ka Google sees) ja sellele ennustati hukku (“inimesed ju ei taha vahetada meiliteenust”). Ka Google peab oma koha välja võitlema.

Kuigi eemalt vaadates võib tunduda, et kellelgi tuleb edu lihtsalt ja niisama, siis see on ekslik. Näiteks tänaseks üle 3 miljoni kliendiga 37Signals, mis on üks internetifirmade musterlapsi, kirjutas kevadel oma blogis:

To get today’s levels we’ve relied on the compound interest of attention. Every year a steady stream of new readers and customers have joined the flock while still keeping the bulk from the year before.

That’s why it annoys me dearly when our advice is discounted with “that only works for you because you’ve got this massive success to roll from”. That “massive” success was built convert by convert. Nobody handed it to us.

Optimism on loomulik ja ettevõtja hea sõber. See on mootor, mis paneb tegutsema ja aitab läbi raskete aegade. Suurte eesmärkide seadmine ja nende saavutamisse uskumine on isegi vajalikud. Kui sa ise ei usu, ega siis keegi teine ammugi mitte. Oluline on lihtsalt endale teadvustada, et tulemused tulevad pika töö peale ja ei tasu esimese ebaedu peale alla anda. Ebaedu ongi see, millest hea õppida.

Jäta hõbekuuli otsingud sinnapaika ja hakka tööle nagu kõik teised. See, kes töötab kõige kõvemini ja targemini, see võidabki.


rikasSelles postituses ma räägin lahti kuidas teenida raha ja kuidas saada rikkaks. Ma saan väga tihti kirju, kus küsitakse ühe või teise rikastumisviisi kohta. Mõni kurdab raske elu ja pangalaenu üle ning palub nõu. Mõni küsib, et kas ma oleksin nii hea ja lihtsalt annaks neile raha (ei anna, pole mõtet küsida). Kõik, kes tahavad saada rikkaks mitte midagi tegemata, leiavad oma vastuse siit.

On olemas vaid 3 viisi kuidas arvestatavalt raha teenida:

Loe edasi →

Äripäeva rikaste top 500 edetabel on viimasel ajal saanud meedias päris palju kõneainet. Paljud on heitnud pilgu peale ja vaatanud, et mis summadest jutt. 4st miljardist kuni 60ne miljonini. Paljude jaoks juba utoopiliselt suured summad. Summadest hoolimata võib intervjuudest lugeda, et üldsegi mitte ei istu nad palmi all oma luksuslossis, vaid teevad tööd nagu teisedki. Ainult reisivad ehk rohkem, kaugemale, paremini. Nad ei vali restoranides või kaupluses hinna järgi. Nad teevad ise otsuseid oma elu üle. Sellise elu elamiseks sul ei pea olema 60 miljonit. Kaugel sellest.

Sinu unistuste elustiil maksab vähem kui sa arvad

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin