paul.140Kas oled vahel tundnud, et ei tea, mis moodi edasi minna? Kuidas oma ettevõtet turgutada? Mis tegevusi üldse teha? Ma kohtan tihti küsimusi stiilis “mida ma tegema pean”, “mis oleks kõige parem viis…”, “millele keskenduda” ja nii edasi. Sellisel puhul ma tavaliselt soovitan kasutada tehnikat, mida ma õppisin maailmakuulsalt ärikonsultandilt Paul Lembergilt. Sama tehnikat kasutan ma ise iga kord kui tekib kahtlus, et mis oleks õige asi, millele keskenduda.

Tee seda kohe

Võta paber ja pastakas. Jah, just nimelt paber ja pastakas, sest miskipärast tulevad “käsitsi” kirjutades paremad mõtted (teooria räägib midagi ajupoolkerade turgutamisest). Tee üksteise alla loetelu ühest kümneni. Nüüd pane iga numbri taha kirja üks tegevus, mis su ettevõtmist kõvasti aitaks. See võib olla midagi lihtsat (tee päevas 20 müügikõnet) või ka keerulist (tuua välja tasuta toode klientide peibutamiseks). Ära mõtle liiga kaua ühegi punkti juures, pane lihtsalt kirja mis pähe tuleb.

See tehtud, vaata oma nimekiri üle. Suurem osa asju selles nimekirjas on juba väga head, aga üks paistab välja. Ühe tegevuse elluviimine toob oluliselt suuremat kasu kui teised. Vali see üks nende seast välja. Õige valik võib olla ilmselge, võib-olla mitte. Kasuta oma vaistu, intuitsiooni, kogemust. Tõmba sellele ühele joon olla.

Nüüd asugi selle ühe väljavalitud asja kallal tööle. Reeglina pole sul ka lisamotivatsiooni vaja, sest selle ühe asja saavutamisest tulenevad kasud on juba niigi motiveerivad. Nii lihtne see ongi.

Lemberg on veendunud, et inimestele meeldib elu keerulisemaks mõelda. Äri ei pea olema sugugi keeruline. Reeglina meil pole vaja keerulisi juhtimisteooriaid.

Mis siis kui ei oska kuskilt peale hakata selle ühe asja elluviimisega (nt see üks asi oli “müügi tõstmine internetis”)? Paul Lemberg soovitab nüüd võtta 3 tundi aega ja teha nimekiri 1st 100ni, iga numbri taha kirjutada üks tegevus, mis aitab eesmärgi saavutamisele kaasa. Just nimelt 100. See on ambitsioonikas ja sunnib meid mõtlema, kasutama loomingulisust. Mõned ideed tulevad naljakad, mõned lauslollid, aga reeglina tuleb sinna ligikaudu 20 väga head mõtet. Nüüd kui sa enne arvasid, et pole ühtegi head ideed, nüüd on sul lausa 20.

Vastused olid sul juba enne peas olemas. Nüüd sa tead, mida pead tegema. Ära teeskle, et oled segaduses. Hakka parem tegutsema.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin