Igale silmapaistvale saavutusele eelneb järjepidev pingutus ja raske töö. Selleks aga, et end motiveerida ja läbi seinte tähtede poole pürgida, on vaja unistust (kuhu me üldse läheme?), missiooni (miks?) ja õigeid tõekspidamisi.

Siin on põhimõtted ja uskumused, mis aitavad sind edasi pürgida ning kindlustavad eduka aasta ja saavutusterikka elu.

1. Minu elu on 100% minu enda kätes

Elu ei juhtu sinuga, vaid sina paned elu juhtuma. Sa ei ole asjaolude ohver, vaid oma õnne sepp. Kogu sinu elu kujundamine on täielikult sinu enda kätes ja sõltub sellest, kuidas sa reageerid elu väljakutsetele ja võimalustele.

“It’s in your moments of decision that your destiny is shaped. ”
Anthony Robbins

2. Ma võin saavutada kõik, mida ette võtan

Sa võid saavutada ükskõik mida, millele sa keskendud.  Usud? Kui sul oleks teadmine, et kui sa lubad endale midagi, siis see on samahästi kui tehtud? See on räigelt võimas.

Ja igaüks on selleks suuteline, kui vaid tahab piisavalt palju. Iga saavutus, iga tegu siin ilmas on tehtud inimese poolt – kes ei ole kuigi palju erinevam sinust. Vahe saavutamise ja ebaõnnestumise vahel on sageli vaid eneseusk ja suur töö. Kui sa võtad midagi tõsiselt ette ja pühendud sellele, siis miski ei saa sind takistada õnnestumast.

“Kui sa usud, et sa suudad või usud, ei suuda – mõlemal juhul on sul õigus.”
Henry Ford

3. Maailm on täis võimalusi

Edukatel inimestel on külluse meelelaad – ja nad ei keskendu ressursside puudumisele. Maailm on täis võimalusi ja võimaluste hulk maailmas üha suureneb, mitte ei vähene. Tänapäeval tänu internetile ei pea sul olema üldse suurt rahakotti, et ehitada üles oma äri, luua ja võita turgu. Ole vaid ise tegija, hoia silmad lahti ja tegutse. Ära oota seda üht ja suurt võimalust, haara kinni väikestest ja ehita nad suureks.

“Pessimist näeb raskusi igas võimaluses. Optimist näeb võimalusi igas raskuses.”
Winston Churchill

4. Ma ei vaja teiste heakskiitu

Kui sa tahad elada kõigega, mida väärid ja millest unistad, siis pead jooksma oma jooksu. Pole tähtis, mida teised inimesed sulle ütlevad, oluline on see, mida sa ütled iseendale. Pole mõtet lasta end kõigutada teiste arvamusest seni, kuni tead oma südames, et see mida sa teed, on õige. Otsusta, mis on sinu jaoks õige ja mida sa tõesti tahad teha ning jää selle juurde.

Stephen Covey kirjutab oma väga heas “Efektiivse inimese 7 harjumust” raamatus, et kõigil meil on elu millegi keskne. Enamik neist fookustest on aga ebaterved. Näiteks kui su elu fookuspunktis on see, et mida teised inimesed sinust arvavad, siis sa ei saagi olla kunagi õnnelik. Sa ei kontrolli kunagi teiste inimeste arvamust ja seeläbi sa ei kontrolli ka kunagi oma elu. Seega unusta see ja ära tee asju lähtuvalt sellest, et mida teised sellest võiks arvata, vaid lähtu enda südametunnistusest ja väärtustest.

“Tõeliselt tugev inimene vajab teiste heakskiitu sama palju kui lõvi lammaste heakskiitu”.
Vernon Howard

5. Positiivsed mõtted viivad positiivse tulemuseni

Nii positiivsus kui negatiivsus on meeleseisundid – ja neid saab valida! Tõepoolest, vahel juhtub halbu asju, aga me saame sellega leppida ja edasi liikuda. Ekstreemjuhtumid kõrvale jättes me saame oma emotsioone ja meeleseisundit valida.

Ma õppisin seda oma sõbralt Triinult, küsides aastaid tagasi: „kuidas läheb”? Ta vastas: “Imeliselt!” „Mis siis nii erakordset juhtumas?”, pärisin. Tema vastus on mul meeles tänini: „See on tegelt rohkem suhtumise küsimus! Kui ütled, et on imeliselt, siis varsti ongi!” Tõepoolest, kui tahad leida elust rõõmu ja imelisust, siis esimene samm on valida rõõmus olemine, hakata mõtlema, et läheb imeliselt ja vot – lähebki! Testitud-töötab!

Meie ootused elule loovad meie reaalsuse ja elu saadab meile enam-vähem just seda, mida me mõtleme ja ootame. Usu endasse ja positiivsesse tulemusse. Kui sina ise ei usu, siis miks peaks keegi teine?

“Pessimism ei ole kunagi võitnud ühtegi lahingut.”
Dwight David Eisenhower

6. Minu minevik ei määra minu tulevikku

Mõned inimesed arvavad, et nende mineviku asjaolud määravad nende tuleviku ja midagi ei saa parata. Miski ei ole tõest kaugem. Me oleme dünaamilised olevused ja saame muutuda ja kohanduda – kui vaid tahame piisavalt. See, et sul pole minevikus olnud palju edu, ei tähenda mitte midagi.

Kui kaua aega võtab, et saada suurepäraseks? Seda küsiti kunagi IBMi asutaja Thomas Watsoni käest. Tema vastus: „1 minut.” See võtab ühe otsuse. Otsus, kohe praegu, mitte iial enam teha midagi, mis ei oleks suurepärane. Sama kehtib meie elu kohta.

Räägitakse, et AA (anon. alko.) on üks efektiivsemaid muutuste juhtimise näiteid. Otsus mitte enam juua võtab sekundi. Ja siis raske töö algab. Ent kõik on otsuse taga! Kui tahad olla edaspidi see, keda tuntakse kui inimest, kes teeb lisapingutuse, et saada head tulemust, kes töötab rohkem ja targemini kui teised, kes saavutab erakordset edu oma ettevõtmistes, siis sind lahutab sellest vaid otsus. Ja selle otsuse pead sa tegema uuesti igal hommikul.

“Ära lase mineviku läbikukkumisel põrmustada sinu järgmist sammu.”
Oswald Chambers

7. Õnn on teekond, mitte sihtpunkt

See punkt on tõsiasi, mida igapäeva pürgimustes kipume ära unustama. Tekib illusioon, et kuskil seal eemal on üks sihtpunkt, kuhu jõudes kõik saab olema maru hea.

Kui palju oma elust sa veedad oodates? Raban nüüd 5a tööd teha ja siis ostan maja, kus siis alles hakkan elama! Järgmine aasta otsin uue tasuva töökoha, kus siis alles hakkab elu! Lõpetan ülikooli ära ja kus siis alles hakkab elu pihta!

Lugedes intervjuusid maailmaklassi ettevõtjatega, siis olen avastanud sama tõdemust ikka ja jälle, mida nad on jaganud. Nimelt räägivad nad tundest, et seal eemal on see horisont, milleni jõudes lahenevad kõik probleemid ja algab hea elu. Fakt on aga see, et see horisont jääb meist alati sama kaugele. Muutuvad vaid väljakutsed.

Naudi teekonda, sest see ei lõpe kunagi.

Millised tõekspidamised on sind aidanud?


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin