Aeg on minu kõige kallim vara. Ma töötan väga paljuski üksi mitmete erinevate projektide kallal ja seetõttu on mulle väga oluline, et palju asju saaks tehtud vähese ajaga. Alates raamatu “Täiusliku pühendumuse jõud” lugemist mu maailm pole endine ja olen pidevalt lihvimas oma isikliku energia suunamist.

Sel korral jagan sinuga tehnikat, mis viimasel ajal on minu jaoks väga efektiivseks osutunud.

Esiteks aluspõhimõtted (kõik on põhjalikult uuritud ja veenvalt tõestatud):

1. Inimene suudab efektiivselt keskenduda vaid 60-90 min järjest
2. Single-tasking ehk ühe asja korraga tegemine on efektiivsem kui multitasking
3. Isikliku energia maksimaalseks rakendamiseks on vaja teha regulaarseid ca 15 min pause.

Milline see tehnika siis on?

Väga lihtne (nagu kõik head tehnikad). Abimeheks on mul taimer / tunnilugeja (umbes selline nagu pildil), millega ma seadistan ühe tunni ja panen siis allapoole lugema (60 minutit kuni 0 minutit). Selle 60 minuti jooksul keskendun vaid ühele ja ainsale tegevusele. Ei tegele kõrvaliste asjadega (email, surfamine), ei tee mitut asja korraga.

Taimer annab mulle märku kui 60 minutit saab täis ja seejärel võtan 15 minutit pausi. Selle pausi ajal lähen arvuti juurest eemale (väga oluline!) ja tegelen asjadega, mis ei ole üldse tööga seotud (söön õuna, jalutan, teen kätekõverdusi vmt). Nii saab aju vajaliku puhkuse ja oled valmis järgmiseks efektiivseks 60 minutiks.

Kui tegevus võtab vähem kui 60 minutit, siis sellest pole midagi. Võtan pausi varem (nt 10 min) ja siis uuesti taimer 60 min peale ja tööle.

Kust taimereid Eestist saab? Kiire otsing Sopsos leidis, et neid on saada palju ja nad on odavad – alla 100 kr on valikut.

Samal teemal:

5 tehnikat, kuidas rohkem asju tehtud saada
Isikliku energia juhtimine on võti kõrge produktiivsuseni
Produktiivsus, isiklik efektiivsus ja multitasking


fullengagementMe elame digitaalsel ajastul. Meie elurütm on kiire, pidevalt on vaja midagi teha, kuhugi jõuda, seda ja teist korda saata, miljon emaili läbi lugeda. Kiire reaktsioon on rohkem väärtustatud kui läbimõtlemisaeg. Sageli me läheneme probleemidele pealiskaudselt, tegeledes paljude ülesannetega, aga harva ühe asjaga pühendunult. Me jookseme läbi oma elu ilma aega maha võtmata, et mõelda, kes me tegelikult oleme või mida me tegelikult tahame. Me oleme kui energiajänkud.. rapsime siia ja sinna, ise samal ajal vaikselt tühjaks tiksudes.

Enamik meist proovib anda endast parimat. Kui elu poolt esitatavad nõuded on liiga suured, me hakkame tegema valikuid, mis aitavad meil päevast läbi saada, aga võtavad tollimaksu ülejäänud elult. Me magame liiga vähe tunde, neelame alla kiiretoite ja majoneesisalateid, ammutame energiat kofeiinist, lõõgastume alkoholiga. Lisa siia pinged töökohal ja kodus ning muutume kärsituks, kiiresti vihastuvaks, rahulolematuks ning meie võime pikaajalist tähelepanu pöörata vaid ühele teemale muutub raskeks.

Loe edasi →

Kui me räägime produktiivsuse tõstmisest, siis me tavaliselt räägime isiklikust efektiivsusest, keskendumisest või tarkvaradest, mis hõlbustavad millegi tegemist ja hoiavad aega kokku. Selles videos ma räägin kuidas tõsta oma produktiivsust füüsiliste esemetega oma töökeskkonnas.

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin