Aeg on minu kõige kallim vara. Ma töötan väga paljuski üksi mitmete erinevate projektide kallal ja seetõttu on mulle väga oluline, et palju asju saaks tehtud vähese ajaga. Alates raamatu “Täiusliku pühendumuse jõud” lugemist mu maailm pole endine ja olen pidevalt lihvimas oma isikliku energia suunamist.

Sel korral jagan sinuga tehnikat, mis viimasel ajal on minu jaoks väga efektiivseks osutunud.

Esiteks aluspõhimõtted (kõik on põhjalikult uuritud ja veenvalt tõestatud):

1. Inimene suudab efektiivselt keskenduda vaid 60-90 min järjest
2. Single-tasking ehk ühe asja korraga tegemine on efektiivsem kui multitasking
3. Isikliku energia maksimaalseks rakendamiseks on vaja teha regulaarseid ca 15 min pause.

Milline see tehnika siis on?

Väga lihtne (nagu kõik head tehnikad). Abimeheks on mul taimer / tunnilugeja (umbes selline nagu pildil), millega ma seadistan ühe tunni ja panen siis allapoole lugema (60 minutit kuni 0 minutit). Selle 60 minuti jooksul keskendun vaid ühele ja ainsale tegevusele. Ei tegele kõrvaliste asjadega (email, surfamine), ei tee mitut asja korraga.

Taimer annab mulle märku kui 60 minutit saab täis ja seejärel võtan 15 minutit pausi. Selle pausi ajal lähen arvuti juurest eemale (väga oluline!) ja tegelen asjadega, mis ei ole üldse tööga seotud (söön õuna, jalutan, teen kätekõverdusi vmt). Nii saab aju vajaliku puhkuse ja oled valmis järgmiseks efektiivseks 60 minutiks.

Kui tegevus võtab vähem kui 60 minutit, siis sellest pole midagi. Võtan pausi varem (nt 10 min) ja siis uuesti taimer 60 min peale ja tööle.

Kust taimereid Eestist saab? Kiire otsing Sopsos leidis, et neid on saada palju ja nad on odavad – alla 100 kr on valikut.

Samal teemal:

5 tehnikat, kuidas rohkem asju tehtud saada
Isikliku energia juhtimine on võti kõrge produktiivsuseni
Produktiivsus, isiklik efektiivsus ja multitasking


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin