Asusin traditsioonilist aasta parimate turundusraamatute postitust kirjutama, aga avastasin, et mitmed raamatud mu “parimad” nimekirjas ei ole otseselt turundusega seotud. Kaudselt küll. Seega otsustasin nimetada postituse ümber ‘parimad äriraamatud’. Tiitel ‘parim’ on siis antud muidugi lähtuvalt minu subjektiivsest arvamusest ja vaid raamatutest, mida sel aastal lugesin.

All siis järgnevad suvalises järjekorras äriraamatud, mis mulle sel aastal loetutest parima elamuse andsid.

Rework (Jason Fried, David Heinemeier Hansson)

37Signals loojad jagavad oma ettevõtluskogemusi ja räägivad, et kuidas tegelikult ettevõte peaks töötama ja mis sageli valesti on.

Rework oli minu jaoks aasta parim lugemine. Selge, konkreetne, äärmiselt loetav ja täis pärleid. Iga ettevõtja peaks seda raamatut lugema.

Switch (Chip Heath, Dan Heath)

Kuidas muuta asju, kui muudatusi ellu viia on raske? Oluline raamat väga mitmetel põhjustel. Läheb inimloomusesse  ja katab huvitavalt, kuidas edukalt juhtida meie mõtlemise kahte poolt: emotsionaalset ja ratsionaalset. Väga hästi kirjutatud ja huvitav lugemine. Sisu on rakendatav nii turunduses, protsesside juhtimises kui inimestega käitumises.

Content Rules (Ann Handley, CC Chapman)

Sisuturundus – blogimine, videod, webinarid jne – rokivad veel aastaid. Parim viis suhete loomiseks, mainekujunduseks ja külastatavuse jätkusuutlikuks kasvatamiseks on vinge sisuga opereerimine.

See raamat räägib sisuturunduse strateegiatest ja inspireerib erinevate ideedega. Kui sa veel päris hästi sisuturunduse kontseptsiooni ei adu, siis see on kohustuslik kirjandus.

The Referral Engine

Sotsmeedia, tõmbeturundus jne on kõik toredad asjad, aga vana hea isiklik soovitus pole kuhugi kadunud ning on endiselt efektiivne. See raamat keskendub süstemaatilise soovituste süsteemi loomisele ja kuidas seda uue maailma ja uue meedia võimalusi ära kasutades enda heaks tööle panna.

Paljud väikeettevõtted elavad soovituste najal ja just seetõttu on see raamat olulisel kohal ning aitab luua süstematiseeritumat lähenemist.

Mis on olnud sinu selle aasta parimad lugemised?

Eelmise aasta kokkuvõtte leiad siit ja üleeelmine on siin.


Minu käest tihti küsitakse, et “soovita head äri alast raamatut”. Olen varem kirja pannud 2009 ja 2008 parimad lugemised. Kuna möödunud nädalal sain õige mitmeid kirju selle küsimusega, siis otsustasin teha pildi oma viimase aja lugemistest + mõned, mida kohe lugema hakkan.

Loe edasi →

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin