girl2Oma raamatus Kõige tähtsam küsimus kirjutab Peep Vain, et elu on just kui visiit restorani nimega La Vie, kus me võime tellida kõike ja menüüs on kõik asjad olemas. Mõte siis selles, et mida iganes me elult tahame, seda me võime saada.

Kui kõik algab sellest, et teadvustame endale, mida üldse elult tahame, siis oluline samm selleni jõudmiseks on oma unistuste kirja panemine.

Ligikaudu pool sajandit tagasi tehti Yale ülikoolis eksperiment, kus lasti 1500 tudengil täita küsimustik, kus muuhulgas küsiti “Kas sul on kõrgem eemärk elus?” ja “Kas sa oled selle kirja pannud?”. 25 aastat hiljem hakati küsimustikku täitnud tudengite käekäiku uurima. Küsitluse täitnutest 75% oli kirjutanud, et neil on suurem eesmärk olemas. Ainult 3,3% olid aga need eesmärgid endale kirja pannud. Mida uurijad avastasid oli see, et need 3,3% olid erakordselt edukad – oluliselt edukamad elus kui ülejäänud ~97%.

Panin oma eesmärgid kirja

Ma olen korduvalt rääkinud lugu, kuidas mul kuskil 2006 aastal tekkis sisemine kriis, et mida ma siis oma eluga peaks pihta hakkama. Väljavaade sellest, et teha eluaeg palgatööd ja toota raha tööandjatele ei tundunud pehmelt öeldes atraktiivne perspektiiv. Kui me aga “ära eksime”, siis on see hea võimalus end jälle üles leida.

Ma võtsin tol hetkel kätte paberi ja pastaka ning otsustasin üles kirjutada, et milline ma tahaks, et mu elu oleks. Ma panin kirja muuhulgas, et et soovin hästi palju reisida just mulle sobival ajal ning tahan, et ma oleks rahaliselt 100% iseseisev. Panin selle juurde ka tähtaja (mis on väga oluline!), et millal ma selle saavutan. Tol ajal kirjutasin, et olen selle kõik saavutanud 1. jaanuariks 2009 ehk ca 3 aasta pärast.

Reaalsuses täitus minu see eesmärk aga umbes poolteist aastat varem.

Selgus läbi kirjutamise

Ma usun, et oma eesmärkide kirja panemisel on suur jõud. Esiteks sa peadki teadvustama endale konkreetselt, et mis see siis on, mida sa tahad. Meil võib peas olla igasuguseid mõtteid, aga reaalse vormi saavad need alles kirja pandnuna.

Paralleele võib leida maailmas populaarse The Secret ehk Law of Attraction kontseptsiooniga. Nii palju ma olen selle kogu jutuga nõus, et suurte eesmärkide ja unistuste konkreetne paika panemine on võti nende saavutamisse. Kes aga ootab nende täitumist mitte midagi tehes vaimuenergia jõul, see jääbki ootama. Pole asendust tööle.

dreaminderDreaminder

Samal ajal kui ma ise oma elutee leidmisega tegelesin, tekkis idee luua selline veebipõhine vahend, mis oleks just mõeldud oma unistuste kirja panemiseks. Ja mitte ainult – ka nende meelde tuletamiseks.

Tihti oma igapäeva tegemistes me kaotame sihi ja unustame oma suure unistuse. Lepime vähesega. Samal ajal me valetaksime endale, kui vaataksime endale silma ja ütleksime: “ah, ma tegelikult ei tahtnudki seda”.

Nii sündiski vahend nimega Dreaminder, mille abil saad kirja panna oma unistuse ning saata see iseendale – tulevikku. Seda unistust kunagi kätte saades saad vaadata, et kuidas on vahepeal elu arenenud võrreldes unistusega. Või näiteks võtta jalad tagumiku alt välja ja hakata jälle selle unistuse nimel tööd tegema.

Pane oma unistus kirja siin: http://dreaminder.com


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin