returnemailPaljude ettevõtete jaoks on oluline veebi kaudu hinnapäringute saamine. Või siis müügieelsete (pre-sales) küsimuste saamine toodete-teenuste kohta ehk müügikontaktide genereerimine. See on ühtmoodi oluline turismitalude jaoks, veebikujundusfirmadele, kinnisvaraagentidele ja mistahes teenusepakkujatele. Üks olulisimaid faktoreid siin kliendi võitmiseks on aga midagi sellist, millele sageli ei mõelda – vastamiskiirus.

Hiljuti võtsin neti kaudu rea hinnapakkumisi ühe teenuse jaoks, mida mul vaja. Kes vastas põhimõtteliselt minutite jooksul sai kõige rohkem karmapunkte. Miks? Päringu saatmise hetkel on potentsiaalsel kliendil huvi haripunktis. Ta on motiveeritud, ta tegutseb, et oma probleemile lahendust leida. Mida aeg edasi, seda vähem motiveeritum ta on. Mõnede tundide jooksul tulnud pakkumised olid ka veel okei. Üks vastas kolme päeva pärast – ma olin juba unustanud, et mul seda teenust vaja on (ja olin mõttes juba ühe välja valinud). Selle viimase jaoks oli rong juba ammu läinud.

See pole ainult mina. Peaaegu ükskõik kellega ma sel teemal räägin oskab tuua paar näidet, kuidas kiire reageering sai diili. Või kujundas esmamuljet (aeglane = ei hooli kliendist, kiire = kliendisõbralik) – ja esmamulje on väga oluline.

Kui klient teeb hinnapäringu, siis oleks naiivne arvata, et sa oled ainus väljavalitu. Sarnast pakkumist küsitakse veel 3, 5 või 8 firma käest. Pakkumine peab olema konkurentsivõimeline – selge see – aga kui sa vastad liiga hilja, siis suure tõenäosusega jääd ilma. Esimese pakkumise tegijana on sul teiste ees arvestatav konkurentsieelis. Lisa siia ka väike psühholoogiline surve – kui klient võtab su pakkumise otsekohe vastu (veel ilma konkurentide pakkumisi nägematagi), saab 20% alla. Kui 24h tunni jooksul, 10% alla.

Tänapäeva kliendid on kannatamatud. Me oleme harjunud saama kõike kohe. Kui veebileht ei lae 4 sekundi jooksul, me lahkume. Kui restoranis vaba lauda pole, me ei oota, vaid läheme mujale. Kui sinu pakkumine tuleb 2 päeva pärast, me seda ei kaalu.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin