Internetiturundajal on alati vaja häid vahendeid oma töö tegemiseks. Vahendeid, mis aitaksid koguda informatsiooni ja teha midagi kiiremini või paremini. Siin on 5 veebilehte, mida ma ise pidevalt kasutan just selle jaoks. Need veebilehed on suunatud globaalsele inglisekeelsele turule, ja pole Eesti-spetsiifilised. Kui keegi kasutab mingisuguseid häid ressursse, mis puudutavad vaid Eestis, siis anna sellest teada kommentaarides.

1. Samepoint.com
Samepoint on vestluste otsimootor. See annab sulle võimaluse jälgida, millest inimesed räägivad ja mida nad arvavad. See annab sulle väärtusliku sisevaate sinu klientide maailma, ja saad paremini aru, mis neile oluline on ja mida nad otsivad. Hea mõte on käimasolevate vestlustega liituda, ja kasutada seda suhete ja usaldusväärsuse loomiseks. Kui sa hüppad sisse ja hakkad spämmima “osta minu toode”, siis sellel on reeglina just vastupidine mõju.

2. Boardreader.com
Boardreader on foorumite otsimootor. Kui otsid mingit teemakohast foorumit (näiteks sinu äri valdkonnas), siis see on üks parimad võimalusi. Boardreader leiab sulle üles nii foorumid kui ka käimasolevad teemad, kust just arutatakse neid asju, mida sa otsid. Otsitulemustes on vahest ka spämmi, et sellega vaata ette.

3. LinkedIn Answers
Ma väga loodan, et sa tead mis on LinkedIn. Kui sa ei tea, siis uuri kindlasti järgi – sellega liitumine on praktiliselt kohustuslik. Lisaks sellele, et saad LinkedIn abil leida nii äripartnereid, kontakte kui töökohti laias maailmas, saad sa ligi ekspertidele. LinkedIn Answers on sektsioon, kus sa saad esitada mingi küsimuse sama ala tegijatele üle terve maailma. Mina kasutan seda pidevalt, ja olen saanud läbi selle väga palju vajalikku know-howd ja kontakte. Paljudega, kes mu küsimustele on vastanud, olen regulaarselt kasulikku kirjavahetust pidama hakanud. Samuti on see hea võimalus ise vastata küsimustele, ja sellega ehitada üles nii oma reputatsiooni kui leida tulevasi kliente. Ära kindlasti unusta ka otsingut kasutamata – tõenäoliselt iga küsimus, mis sul tekib, on juba küsitud ja mitmeid kordi vastatud.

4. Ping.fm
Sotsiaalne turundus on mujal maailma väga popp ja vajalik – ehk kunagi ka Eestis. Paljud meist kasutavad Facebooki, Twitterit, LinkedIni ja teab mida. Ping.fm võimaldab sul uuendad oma sotsiaalseid võrgustikke korraga ühest kohast – ja hoiab seeläbi korralikult aega kokku.

5. Alltop
Tahad teada, mida mingi ala tippblogijad arvavad? Millest mingis valdkonnas hetkel kõige enam räägitakse? Hoida end kursus oma alal toimuvaga? Alltop on veebileht, mis on kokku pannud nimekirja kõige parematest blogides lugematul arvul valdkondades. Vali oma teema ja saad näha selle valdkonna parimate blogide 5 viimast postitust ja lugeda selle sissejuhatust, ilma, et peaks sinna blogisse minema. Meeletult kasulik.

Boonus: Zimplit.org
Zimplit on tasuta (ja open source) ja väga lihtsalt kasutatav kodulehe sisuhalduse süsteem, mis võimaldab sul panna oma veebilehe püsti mõne minutiga. Pole vaja jännata andmebaasidega (kui see tundub hirmutav), kogu sisu on HTML lehtedes. Zimplit on Eesti tüüpide tehtud, loojaks Krabi ja Mask.

PS! Tähelepanu internetiturunduse kursusest huvitatutele. Septembris avatavale kursusele saavad alguses ligi vaid 50 kiiremat. Kui sul on kindlasti plaanis see kursus endale soetada, siis kindlasti pane end kirja eelregistreerimise lehel – see on ainus võimalus saada seda kursust varem kui teised ja erihinnaga, mis enam kunagi ei kordu. Vaata lähemalt siit: http://internetmarketing.ee/eelregistreerimine/


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin