Kõik asjad arenevad ja muutuvad, nii ka otsingumootorid. Mis siis uut?

1. Google endiselt ruulib, see pole muutunud – maailma turuosa 69.8% (koos partneritega AOL ja Ask). Bing + Yahoo, kes ka Bingi mootori peal, on kokku seal 30% kandis. Peamised Bingi kasutajad on Internet Exploreriga surfajad.

2. Lingid Google+ sees väidetavalt loevad otsingumootoritele optimeerimisel. Ma pole veel ise piisavalt vastavaid teste teinud, et omast kogemusest üht või teist kinnitada, aga usun seda tõsi olevat. Google algoritm on ehitatud linkidele, aga tänapäeval lingitakse veebis üha vähem ning järjest enam viiteid jagatakse sotsmeedias. Google enda platvormi sees saab linke lihtsalt järgida, erinevalt Facebookist.

3. Kuigi Google kaotas otsese Twitteri andmevoo ligipääsu, tunduvad kõrge autoriteediga profiilide poolt jagatavad viited Twitteris ikkagi SEOle mõju avaldavat. Eelkõige aitab see kaasa kiirele indekseerimisele, aga mingil määral on abi ka positsiooni parandamisele.

4. Yahoo paneb kinni SiteExploreri. See on kurb lüke, sest YSE on endiselt väga kasulik vahend. Alternatiivne Open Site Explorer tuli mõni päev tagasi välja versioon 3, mis on kõva edasiminek. See annab nüüd palju enamat infot kui YSE, aga hea ports sellest on saadaval vaid tasulistele kasutajatele.

5. 22. juuli lasi Google välja viimase uuenduse oma algoritmis, koodnimega Panda 2.3. Viimase uuenduse peamine rõhk oli paremal vahet tegemisel kõrge ja madala autoriteediga linkide vahel. Kas see aitas sinu veebi positsioonile kaasa või tuli kahjuks, saad ise vaadata.

6. SEOMoz pani hiljuti kokku SEO infograafiku blogide ja nende kujunduse kohta: blogipidajatele kindlasti väga kasulik lugemine.

7. Soovid Bingist maksimumi võtta? SEOBook pani kokku põhjaliku ülevaate Bing Webmaster Toolsist, mis aitab sul seda teha.

Ahjaa, paar nädalat tagasti tuli ka välja 2011 Link Building with Experts raportpostitus, kus 10 selle ala suurimat guru räägivad, mis sel aastal toimib.


Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin