Teadmised rahaks arenguprogramm

Kui sa soovid alustada või edendada oma koolitus-, konsultatsiooni- ja digitaalsete koolitustoodeteäri, siis see programm on sinu jaoks.Teadmised Rahaks Arenguprogramm on 12-kuuline koolitusprogramm, mille kestel aitan sul samm-haaval üles ehitada vinge ja töötav teadmistepõhise äri.

Mis tähendab ‘teadmistepõhine äri’? Mina pean selle all silmas ettevõtet, kus sa õpetad teisi midagi tegema, mingist probleemist üle saama, mingit eesmärki saavutama. Konkreetne teema võib olla mis tahes valdkonnast:

 • inimsuhted, seks, abielu, kaaslase leidmine
 • esinemisoskused, säramine, ärisuhete loomine, networkimine
 • müük ja turundus, suhtekorraldus ja bränding
 • sport, kaalulangetamine, toitumine, kung fu, jalgpall, jooga
 • kitarrimäng, klaveriõpe, trummitagumine
 • aiandus, kalandus, jahindus
 • fotograafia ja filmindus, pilditöötlus

ja veel 1000 erinevat valdkonda…. võimalusi on praktiliselt piiritult.

Väga erinev tavalistest koolitusprogrammidest

Teadmised Rahaks Arenguprogramm on just seda – arenguprogramm. Tavaline koolitus annab sulle portsu teadmisi ja siis jätab sind üksi. Mitmetele see formaat sobib, paljude jaoks on see tegelikult kasutu.

Suur osa inimesi ei jõua iial nende teadmiste rakendamise ja elluviimiseni. Lõviosa meie teadmistest ja oskustest tuleb läbi proovimise ja tegemise. Siin ongi selle programmi suur eripära: iga õppetunni juurde kuulub arutelu, vestlus, küsimustele vastamine, personaalne tagasiside ning elluviimine.

Kuhu sa tahad jõuda? Mis on su eesmärk?

Iga osalejaga alustna just nendest kahest küsimusest ja tuunime oma tegevuse nii, et programm viiks sind just lähemale sinu isiklikele eesmärkidele.

Kui sinu eesmärk on saada Eesti tippkoolitajaks mingis valdkonnas ja teenida võimetele vastavat tasu, siis tegutseme selle nimel. Kui tahad luua endale internetiäri, mis võimaldab sul elada ja töötada kus tahes maailma otsas, siis ehitame sinu ettevõtte just selliseks.

Sina paned paika eesmärgi (ma saan aidata eesmärgiseadmisel) ja koos tegutseme selleni jõudmise nimel.

Ideest teostuseni

Kogu programmi mõte on aidata sul käivitada ja kasvatada oma teadmistepõhist äri. Sul ei pea täna olemas olema detailideni vormistatud plaan või visioon. Piisab sellest, kui sul on umbkaudne aimdus! Edasi siit juba töötame koos, et sellest vormida välja erinevad koolitustooted.

Sul on vaja vaid teemat / valdkonda, milles oled pädev või mille suhtes oled kirglik, mille ümber tahad oma äri ehitada. Sa ei pea olema doktorikraadiga ekspert, kirg võidab akadeemilisi teadmisi igast asendist.

Kui sul juba on oma koolitusfirma…

… siis oled lihtsalt alustajatest mõned sammud ees ja saad programmi lõpuks vingemaid tulemusi. Aitan sul kasvatada sinu olemasolevat ettevõtet ja edendada seda sinu eesmärkide suunas. Analüüsime sinu firmat ja vaatame koos, et mis suunas võiks kõige enam areneda, kuidas vallutada välisturge, mis moodi maksmimeerida kasumit läbi digitaalsete koolitustoodete ja nii edasi.

Sinu kogemustest saavad ka teised kasu ja meie grupijõud läheb tänu sinule veelgi tugevamaks.

Tugisüsteemid, mis tagavad edu

Maailmas ei ole puudu toitumis- ja treeningualasest infost. Miks siis on endiselt küllaga inimesi, kes pole enda keha ja tervisega rahul, on ülekaalulised või vormist väljas?

Seepärast, et informatsioonist üksi ei piisa, vaja on tegusid. Info lihtne, elluviimine raske.

Selle programmi üks suurimaid tugevusi on just see, et see keskendub elluviimisele. Programmis on olemas 4 komponenti, mis addresseerivad just peamisi tegevusetuse põhjuseid:

 • Ma olen sulle personaaltreeneri eest. Minu üks rolle selles programmis on just sind tagant utsitada ja hoida õigel teel.
 • Programmi sisu on jagatud haaratavatesse juppidesse. Liiga palju infot lämmatab. Selles programmis keskendume ühele teemale ja ühele tegevusele korraga. Liigume edasi samm-haaval, viime teadmised kohe ellu ja arutame iga teema koos läbi.
 • Üheskoos tegutsemine. Kõik on lihtsam, kui seda teha koos. Kõik programmis osalejad tegutsevad sarnaste eesmärkide nimel ja moodustavad kokku tugigrupi. Saad olema ümbritsetud teistest motiveeritud indiviididest, kes tahavad luua midagi vinget. Grupp kisub sind kaasa.
 • Võistlusmoment. Igas etapis teeme väikse grupivõistluse mingi ülesande puhul. Väike konkurents teeb alati head.
 • Mõõdame progressi. Paneme paika mõõdikud, mille abil saame aimu oma edasiminekust. Tulemused motiveerivad!
 • Vajalikud teadmised. Kui sa ei tea, kuidas midagi teha (või mida üldse teha!), siis leiame sellele koos lahenduse ja saame üle igast mäest.

Kaetavad teemad

Kogu selle programmi eesmärk on aidata sul üles ehitada ettevõte, mis aitab sul elada soovitud elustiili. Kogu programmi koolituslik sisu saab lisaks üldteadmistele olema personaliseeritud just sulle. Selle programmi sees katame teemad nagu

 • Koolitustoodete arendamine
 • Turu-uuringud ja ärimudelid
 • Efektiivsete strateegiate loomine
 • Külastatavuse kasvatamine
 • Suhete arendamine sinu sihtgrupiga
 • Usalduse ehitamine
 • Mainekujundus ja bränding
 • Eksperdistaatuse loomine
 • Blogimine ja sotsmeedia
 • Otsingumootoritele optimeerimine
 • Veebilehe tuunimine müügile
 • Müügikontaktide genereerimine
 • E-postiturundus ja postiloendi kasvatamine
 • Kaasturundus
 • Hinnakujundus
 • Reklaamkampaaniad ja kampaanialehed
 • Testimine ja tuunimine

… ja palju muud. Need teemad võtame läbi loogilises järjekorras, samm-haaval. Õpime, arutame, viime ellu.

Oluline on siin aru saada, et see programm ei ole pelgalt sinu harimine üldises turunduses, vaid iga teema juures konkreetselt sinule sobiva lahenduse ja lähenemise loomine ja sinuga kaasa mõtlemine + ellu viimine.

Grupimõtlemine

Iga programmis osaleja võtab endale kohustuse aktiivselt kaasa rääkida kõikide äride suhtes, anda tagasisidet ja küsida tagasisidet. Me saame kõik maksimaalselt kasu siis, kui töötame grupina ühiselt oma eesmärkide suunas.

Mõtle kui vinge, kui peale sinu veel paljud väga targad inimesed mõtlevad sinu äri peale, annavad sulle ideid, küsivad häid küsimusi ja pakuvad vingeid lahendusi.

Füüsilised kohtumised

Kuigi lõviosa sellest programmist toimub virtuaalselt: e-õppekeskkonnas, foorumis ja Skype kõnede kaudu, siis teeme suvel ka reaalseid füüsilisi kohtumisi – mõttelaagreid. Nendes mõttelaagrites vahetame kogemusi, viime läbi töötubasid, õpime uusi asju ja räägime ettevõtlusest nii nagu see on. Ja muidugi veedame mõnusalt aega koos.

Kui su loodav äri on asukohavaba (teed seda mis iganes kohast maailmas), siis saame 2012 kohtumise(d) teha juba kuskil vingemas kohas (olgu selleks Kuuba, Tai või mida iganes).

Isiklik tagasiside ja suunamine

Lisaks üldisele grupimõtlemisele, foorumis suhtlemisele ja samm-haaval tegutsemisele on sul minuga iga kuu üks 30-minutiline privaatne telefonikõne, kus annan sinu ettevõtte suhtes konkreetset nõu. Minu keskmine nõustamistund maksab 95 eurot, kokku 12 kuu jooksul saad 570 euro eest konsulteerimist (see on hinna ees).

Sellele lisaks vastan sinu küsimustele foorumis ja annan nõu + kohtume suvel näost-näkku mõttelaagrites.

Tingimused osalemiseks

See programm ei sobi kõigile inimestele. Otsin liituma tegijaid, kel on ambitsioon oma elu ja äriga vingeid asju korda saata.

Mõned vajalikud eeldused:

 • inglise keele oskus,
 • teadmised mingi valdkonna suhtes (ükskõik millise!)
 • motivatsioon ja tahtmine tegutseda,
 • mingigi aja olemasolu, et oma uue projektiga tegeleda.

Mida see programm EI sisalda

Tegemist on arenguprogrammiga, mis sisaldab suunamist, koolitamist, nõustamist, kaasa mõtlemist, õpetamist ja muud taolist. Kuigi programmi struktuur on üles ehitatud selliselt, mis maksimaalselt aitaks kaasa elluviimisele ja eesmärkide saavutamisele, siis lõppkokkuvõttes on kõik ikkagi sinu teha.

Ka maailma parimad tarkused ei aita sind, kui sa ei võta käsi taskust välja ja ei hakka tegutsema.

Keegi ei tee sinu eest midagi ära, kogu elluviimine jääb sinu kanda.

Programmi algus

Programm käivitub 1. veebruarist 2011 ja kestab kuni 1. veebruar 2012. Avalduste vastuvõtt algab 16. jaanuar ja kestab jaanuari lõpuni.

Igale osalejale eraldi konto

See programm on loodud individuaalsele osalemisele. Sinu koht selles programmis ei ole jagatav teistega, see on ainult sinule. Kui soovid äri alustada või edendada mitmekesi, siis igale osalejale tuleks eraldi konto soetada.

Grupiliitumise pealt (mitu inimest samast firmast) on -20% soodus igale osalejale.

Osalustasu

Programmis osalemise kuutasu on 29 eurot + km. Kui maksad kogu aasta ette, siis on hind sulle vaid 278.4 + km (säästad 83.52 eurot ehk enam kui kahe kuu tasu).

Mis saab peale avalduse täitmist?

Kui oled avalduse teele pannud, siis vaatan selle läbi ja võtan sinuga ühendust. Vaatame koos, et kas see programm on sinu jaoks see õige, räägime vajadusel sinu ärivisioonist ning kui kõik on hästi, siis teavitan sind juba varsti positiivsest otsusest programmi vastuvõtmise suhtes.

Avaldus

Programmi võtan vastu limiteeritud hulgal inimesi ja seda “kes ees, see mees” põhimõttel. Minu eesmärk on ka see, et programmi satuksid vaid inimesed, kellel on tõesti potentsiaali vinget teadmistepõhist äri arendada. Mida paremini enda kohta järgmised väljad lahti kirjutad, seda parem.

Nimi:
E-post:
Telefon:
Kas valdad inglise keelt?
Kas sulle meeldib kirjutada / blogi pidada?
Kuidas tunned end kaamera ees?
Kas oled valmis programmis aktiivselt osalema, vestlustes kaasa lööma, ka teistele tagasisidet andma?
Räägi kokkuvõtlikult oma taustast
Mis on su teema/huviala/valdkond/nišš? Milline on su visioon oma teadmistepõhise äri kohta?
Ei pea olema täpne ja konkreetne plaan

Sissejuhatav video

Canonical URL by SEO No Duplicate WordPress Plugin

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin